CUI 21739082
INFOR SRL
INFOR SRL este o firmă din Orş. Tăuţii-Măgherăuş, județul Maramureș, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 2026. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 340.3 mii lei (+17.9% față de 2024), un profit net de 5.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
21739082
Nr. înregistrare
J24/925/2007
EUID
ROONRC.J24/925/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Orş. Tăuţii-Măgherăuş
Adresă
STR. 1, NR.49
Data înregistrării
16-05-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.05.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 30-07-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
2550 - Fabricarea produselor metalice obţinute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
-
3102 - Fabricarea de mobilă pentru bucătării
-
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
340 263
Rezultat net
+5 568
Capitaluri proprii
88 151
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 750
|
4 390
|
6 245
|
8 350
|
3 206
|
4 061
|
4 916
|
—
|
—
|
—
|
650
|
1 359
|
2 069
|
2 778
|
3 547
|
4 197
|
—
|
| Active circulante |
208 581
|
173 008
|
130 392
|
85 630
|
79 144
|
48 363
|
67 710
|
33 686
|
21 171
|
30 321
|
7 900
|
18 839
|
2 777
|
12 763
|
34 390
|
48 221
|
57 056
|
| Stocuri |
29 686
|
34 948
|
32 418
|
41 207
|
—
|
—
|
28 382
|
25 033
|
4 855
|
—
|
5 060
|
15 627
|
—
|
—
|
31 561
|
42 805
|
42 639
|
| Creanțe |
154 290
|
73 691
|
48 880
|
3 251
|
4 657
|
3 251
|
4 250
|
6 060
|
3 750
|
3 250
|
1 750
|
1 950
|
2 028
|
12 648
|
2 348
|
2 360
|
9 468
|
| Casa și conturi la bănci |
24 605
|
64 369
|
49 094
|
41 172
|
74 487
|
45 112
|
35 078
|
2 593
|
12 566
|
27 071
|
1 090
|
1 262
|
749
|
115
|
481
|
3 056
|
4 949
|
| Datorii |
123 180
|
94 815
|
63 007
|
30 314
|
29 366
|
22 686
|
50 817
|
14 280
|
4 011
|
13 220
|
32 495
|
86 801
|
64 662
|
76 308
|
100 044
|
116 316
|
87 349
|
| Capitaluri proprii |
88 151
|
82 583
|
73 630
|
63 666
|
52 984
|
29 738
|
21 809
|
19 406
|
17 160
|
17 101
|
−23 945
|
−66 603
|
−59 816
|
−60 767
|
−62 107
|
−63 898
|
−30 293
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
340 263
|
288 488
|
289 210
|
266 276
|
173 563
|
157 637
|
160 732
|
99 932
|
87 862
|
170 892
|
96 088
|
28 050
|
43 984
|
59 278
|
58 555
|
69 394
|
155 159
|
| Venituri totale |
340 283
|
288 488
|
289 210
|
266 276
|
173 563
|
168 706
|
175 732
|
129 945
|
117 862
|
170 894
|
171 088
|
28 051
|
102 077
|
101 880
|
113 556
|
69 398
|
155 162
|
| Cheltuieli totale |
328 690
|
277 025
|
276 788
|
201 200
|
148 790
|
159 201
|
171 572
|
126 400
|
116 624
|
126 763
|
123 298
|
33 995
|
98 064
|
100 540
|
111 765
|
99 778
|
188 667
|
| Rezultat brut |
+11 593
|
+11 463
|
+12 422
|
+65 076
|
+24 773
|
+9 505
|
+4 160
|
+3 545
|
+1 238
|
+44 131
|
+47 790
|
−5 944
|
+4 013
|
+1 340
|
+1 791
|
−30 380
|
−33 505
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+5 568
|
+8 953
|
+9 964
|
+62 466
|
+23 246
|
+7 929
|
+2 403
|
+2 246
|
+58
|
+41 046
|
+42 658
|
−6 786
|
+950
|
+1 340
|
+1 791
|
−33 605
|
−36 736
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
2
|
—
|
2
|
3
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INFOR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 340 263 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 5 568 lei.
-
Este INFOR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INFOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 iulie 2026.
-
Ce cod CAEN principal are INFOR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată INFOR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 mai 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INFOR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INFOR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.