CUI 21744160
EON-SYS S.R.L.
EON-SYS S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice. Firma este plătitoare de TVA din 2007 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 286.5 mii lei (−58.9% față de 2024) și un profit net de 131.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
21744160
Nr. înregistrare
J40/9450/2007
EUID
ROONRC.J40/9450/2007
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
Str. Ghimpaţi, Nr. 21, C.P. 40752
Data înregistrării
16-05-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.05.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 24-05-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3312 - Repararea maşinilor
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5812 - Activităţi de editarea de ghiduri, compendii, liste de adrese şi similare
-
5813 - Activităţi de editare a ziarelor
-
5814 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
286 470
Rezultat net
+131 755
Capitaluri proprii
131 995
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
8 937
|
10 018
|
—
|
—
|
56
|
224
|
—
|
112
|
—
|
33
|
243
|
293
|
6 681
|
19 224
|
3 613
|
7 309
|
11 910
|
| Active circulante |
207 240
|
287 448
|
142 965
|
60 182
|
40 206
|
39 155
|
42 304
|
41 138
|
48 103
|
59 651
|
68 111
|
59 126
|
59 987
|
59 779
|
7 046
|
6 781
|
7 168
|
| Stocuri |
13 844
|
2 105
|
58 177
|
2 279
|
2 279
|
517
|
—
|
423
|
612
|
—
|
1 103
|
2 198
|
2 125
|
917
|
646
|
766
|
646
|
| Creanțe |
147 973
|
262 410
|
51 550
|
19 710
|
9 713
|
4 006
|
3 039
|
4 752
|
5 912
|
13 908
|
15 406
|
8 816
|
9 024
|
7 160
|
4 400
|
2 000
|
2 639
|
| Casa și conturi la bănci |
45 423
|
22 933
|
33 238
|
38 193
|
28 214
|
34 632
|
39 265
|
35 963
|
41 579
|
45 743
|
51 602
|
48 112
|
48 838
|
51 702
|
2 000
|
4 015
|
3 883
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 022
|
1 000
|
993
|
967
|
956
|
951
|
953
|
3 087
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
84 182
|
29 729
|
100 998
|
11 468
|
10 137
|
5 586
|
3 308
|
3 979
|
10 757
|
9 682
|
8 659
|
3 789
|
2 767
|
1 514
|
8 497
|
14 610
|
26 137
|
| Capitaluri proprii |
131 995
|
267 737
|
41 967
|
48 714
|
30 125
|
33 793
|
40 018
|
38 271
|
38 339
|
50 969
|
60 651
|
56 581
|
64 854
|
80 576
|
2 162
|
−520
|
−7 059
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
286 470
|
697 399
|
336 972
|
213 805
|
48 456
|
42 870
|
43 634
|
72 070
|
42 935
|
37 739
|
38 435
|
31 853
|
26 969
|
132 628
|
19 156
|
20 208
|
3 080
|
| Venituri totale |
286 470
|
699 015
|
344 895
|
213 834
|
48 456
|
42 870
|
43 634
|
72 070
|
42 935
|
37 739
|
38 435
|
31 853
|
26 969
|
132 628
|
19 156
|
20 208
|
3 082
|
| Cheltuieli totale |
128 309
|
386 832
|
327 328
|
190 236
|
50 700
|
47 809
|
40 578
|
71 203
|
55 135
|
46 666
|
33 213
|
39 170
|
43 387
|
37 312
|
15 630
|
11 506
|
10 636
|
| Rezultat brut |
+158 161
|
+312 183
|
+17 567
|
+23 598
|
−2 244
|
−4 939
|
+3 056
|
+867
|
−12 200
|
−8 927
|
+5 222
|
−7 317
|
−16 418
|
+95 316
|
+3 526
|
+8 702
|
−7 554
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+131 755
|
+262 591
|
+12 853
|
+18 589
|
−3 668
|
−6 225
|
+1 747
|
−67
|
−12 630
|
−9 682
|
+4 069
|
−8 273
|
−17 188
|
+78 341
|
+2 682
|
+6 539
|
−9 021
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EON-SYS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 286 470 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 131 755 lei.
-
Este EON-SYS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, EON-SYS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 24 mai 2007.
-
Ce cod CAEN principal are EON-SYS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice.
-
Când a fost înființată EON-SYS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EON-SYS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EON-SYS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.