CUI 21756270
SETCONSTRUCT SRL
SETCONSTRUCT SRL este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2007 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 34.8 mil. lei (+53.1% față de 2024), un profit net de 8.8 mil. lei și 35 de angajați.
Date de identificare
CUI
21756270
Nr. înregistrare
J2007001603137
EUID
ROONRC.J2007001603137
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
STR. SABINELOR, NR.36, ET.1
Data înregistrării
17-05-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.05.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 21-05-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
-
1627 - Finisarea articolelor din lemn
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
9524 - Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
34 828 584
Rezultat net
+8 792 814
Capitaluri proprii
9 048 654
Număr mediu de salariați
35
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
8 799 304
|
5 295 126
|
5 035 020
|
3 050 842
|
2 898 953
|
2 439 564
|
2 204 199
|
185 762
|
259 144
|
445 696
|
477 138
|
229 884
|
267 051
|
202 953
|
244 538
|
92 292
|
129 541
|
| Active circulante |
18 303 196
|
12 841 328
|
9 222 059
|
8 466 647
|
8 757 836
|
8 134 757
|
5 927 449
|
4 292 068
|
1 254 467
|
1 529 084
|
3 378 875
|
2 832 328
|
1 179 102
|
1 499 449
|
807 622
|
537 603
|
788 656
|
| Stocuri |
147 806
|
846 850
|
235 201
|
177 289
|
405 131
|
277 856
|
107 417
|
8 123
|
995
|
12 257
|
1 601 303
|
1 164 609
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
11 953 881
|
8 696 220
|
3 704 311
|
5 195 726
|
5 496 771
|
3 016 357
|
1 982 689
|
3 506 302
|
389 151
|
152 214
|
46 226
|
1 512 801
|
996 282
|
1 260 339
|
798 317
|
410 950
|
771 345
|
| Casa și conturi la bănci |
6 201 509
|
3 298 258
|
5 282 547
|
3 093 632
|
2 855 934
|
4 840 544
|
3 837 343
|
777 643
|
864 321
|
1 364 613
|
1 731 346
|
154 918
|
182 820
|
239 110
|
9 305
|
126 653
|
17 311
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
20 519
|
21 975
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 183 300
|
658 300
|
363 300
|
—
|
| Datorii |
12 349 824
|
13 164 100
|
9 107 637
|
8 562 648
|
4 966 873
|
5 950 622
|
4 184 431
|
1 489 368
|
982 063
|
632 585
|
2 035 360
|
2 941 495
|
1 221 154
|
2 706 289
|
1 559 448
|
855 210
|
792 639
|
| Venituri în avans |
307 885
|
446 653
|
726 200
|
1 014 206
|
1 363 459
|
1 568 961
|
1 722 457
|
1 933 658
|
—
|
—
|
518 364
|
201 226
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
5 396 137
|
2 424 161
|
1 295 334
|
491 754
|
1 219 027
|
1 191 345
|
572 702
|
280 945
|
198 771
|
260 065
|
136 974
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
9 048 654
|
2 101 540
|
3 127 908
|
1 448 881
|
4 107 430
|
1 863 393
|
1 672 577
|
795 834
|
332 777
|
1 082 130
|
1 165 315
|
−80 509
|
224 999
|
179 413
|
151 012
|
137 985
|
125 558
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
34 828 584
|
22 750 902
|
17 898 054
|
14 732 701
|
15 783 131
|
14 867 552
|
10 853 282
|
4 413 340
|
2 562 374
|
7 226 284
|
6 293 178
|
3 537 372
|
7 130 293
|
8 912 225
|
7 445 163
|
1 711 552
|
2 182 192
|
| Venituri totale |
35 221 338
|
23 068 322
|
18 526 050
|
15 192 715
|
16 076 845
|
15 149 080
|
11 088 554
|
4 488 167
|
2 639 585
|
7 247 423
|
6 758 048
|
4 921 322
|
7 205 675
|
8 937 707
|
7 465 242
|
1 721 141
|
2 191 147
|
| Cheltuieli totale |
24 655 174
|
20 924 910
|
16 584 190
|
14 189 623
|
13 481 334
|
13 261 194
|
9 367 288
|
3 626 258
|
2 544 852
|
6 244 269
|
5 305 409
|
4 899 606
|
7 148 472
|
8 902 109
|
7 444 966
|
1 695 787
|
2 170 300
|
| Rezultat brut |
+10 566 164
|
+2 143 412
|
+1 941 860
|
+1 003 092
|
+2 595 511
|
+1 887 886
|
+1 721 266
|
+861 909
|
+94 733
|
+1 003 154
|
+1 452 639
|
+21 716
|
+57 203
|
+35 598
|
+20 276
|
+25 354
|
+20 847
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+8 792 814
|
+1 843 370
|
+1 679 027
|
+869 519
|
+2 244 037
|
+1 607 553
|
+1 414 964
|
+815 993
|
+76 937
|
+826 290
|
+1 256 167
|
+7 132
|
+45 586
|
+28 401
|
+13 027
|
+12 428
|
+8 007
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
24
|
20
|
30
|
51
|
54
|
35
|
30
|
32
|
39
|
45
|
35
|
16
|
19
|
15
|
15
|
14
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SETCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 34 828 584 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 8 792 814 lei.
-
Este SETCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SETCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 mai 2007.
-
Ce cod CAEN principal are SETCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SETCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 mai 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SETCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SETCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.