CUI 2179850
CORADA COM SRL
CORADA COM SRL este o firmă din Turceni Orş. Turceni, județul Gorj, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA și aplică TVA la încasare. Stare: Inactivă fiscal. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 90.2 mii lei (+28.5% față de 2022) și un profit net de 45.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
2179850
Nr. înregistrare
J1992000171183
EUID
ROONRC.J1992000171183
Formă juridică
SRL
Județ
Gorj
Localitate
Turceni Orş. Turceni
Adresă
STR. MUNCII, NR.25
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 18-11-2025
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4782 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
5610 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2023
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
90 159
Rezultat net
+45 792
Capitaluri proprii
680 829
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
143 846
|
147 292
|
150 737
|
152 139
|
155 584
|
143 119
|
89 397
|
92 842
|
96 287
|
99 733
|
103 178
|
70 535
|
259 311
|
96 590
|
88 010
|
| Active circulante |
594 671
|
545 480
|
495 950
|
449 944
|
416 553
|
377 552
|
402 961
|
361 110
|
342 492
|
318 970
|
308 997
|
317 456
|
249 470
|
414 633
|
443 931
|
| Stocuri |
64 569
|
64 359
|
60 287
|
56 654
|
62 081
|
61 918
|
51 207
|
54 894
|
68 749
|
81 956
|
86 102
|
90 170
|
90 153
|
398 717
|
426 042
|
| Creanțe |
239 383
|
238 417
|
238 246
|
238 246
|
234 838
|
237 428
|
242 740
|
230 431
|
236 283
|
223 092
|
213 002
|
204 471
|
147 702
|
15 424
|
15 484
|
| Casa și conturi la bănci |
290 719
|
242 704
|
197 417
|
155 044
|
119 634
|
78 206
|
109 014
|
75 785
|
37 460
|
13 922
|
9 893
|
22 815
|
11 615
|
492
|
2 405
|
| Datorii |
57 688
|
57 735
|
52 182
|
51 906
|
56 981
|
57 957
|
71 536
|
74 600
|
86 757
|
81 505
|
110 471
|
77 072
|
180 441
|
355 636
|
417 909
|
| Capitaluri proprii |
680 829
|
635 037
|
594 505
|
550 177
|
515 156
|
462 714
|
420 822
|
379 352
|
352 022
|
337 198
|
301 704
|
310 919
|
328 340
|
155 587
|
114 032
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2022
90 159
|
70 175
|
65 019
|
54 808
|
78 992
|
78 688
|
67 609
|
66 604
|
69 754
|
78 559
|
54 796
|
78 591
|
361 055
|
382 795
|
1 392 647
|
| Venituri totale |
90 159
|
70 175
|
65 019
|
54 808
|
78 992
|
78 688
|
67 609
|
66 604
|
69 754
|
78 559
|
54 796
|
278 592
|
374 975
|
412 617
|
1 392 651
|
| Cheltuieli totale |
36 008
|
27 642
|
18 740
|
18 842
|
24 180
|
34 435
|
24 110
|
37 275
|
52 902
|
40 713
|
62 542
|
292 595
|
359 527
|
307 029
|
1 334 411
|
| Rezultat brut |
+54 151
|
+42 533
|
+46 279
|
+35 966
|
+54 812
|
+44 253
|
+43 499
|
+29 329
|
+16 852
|
+37 846
|
−7 746
|
−14 003
|
+15 448
|
+105 588
|
+58 240
|
| Rezultat net |
Față de 2022
+45 792
|
+40 532
|
+44 328
|
+35 021
|
+52 442
|
+41 892
|
+41 470
|
+27 330
|
+14 825
|
+35 493
|
−9 215
|
−14 003
|
+11 960
|
+86 236
|
+44 681
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
1
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
1
|
3
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CORADA COM SRL în 2023?
-
Bilanțul pe 2023 arată o cifră de afaceri netă de 90 159 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 45 792 lei.
-
Este CORADA COM SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, CORADA COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CORADA COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată CORADA COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 ianuarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CORADA COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CORADA COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.