CUI 21936734
SELCO CONSTRUCT SRL
SELCO CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2014. În 2025 a raportat un profit net de 401.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
21936734
Nr. înregistrare
J2016007745400
EUID
ROONRC.J2016007745400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
BLD GHENCEA, NR.158, TRONSON Z. CAMERA 1, ET.9, AP.148
Data înregistrării
15-06-2007
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 06.05.2026
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 12-02-2014
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
+401 462
Capitaluri proprii
250 574
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 388 937
|
579 843
|
579 843
|
579 843
|
579 843
|
25 888
|
9 413
|
9 413
|
9 413
|
9 412
|
9 451
|
6 118
|
972
|
972
|
972
|
972
|
972
|
| Active circulante |
24 299
|
27 530
|
20 817
|
24 130
|
21 092
|
17 488
|
18 357
|
16 206
|
16 496
|
17 988
|
56 977
|
12 861
|
95
|
95
|
95
|
91
|
91
|
| Stocuri |
—
|
7 575
|
7 575
|
7 575
|
7 575
|
7 575
|
7 576
|
7 576
|
7 576
|
7 576
|
6 915
|
5 994
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
22 457
|
14 821
|
13 300
|
12 738
|
12 176
|
9 286
|
8 738
|
8 197
|
7 666
|
7 145
|
37 934
|
6 679
|
76
|
76
|
76
|
76
|
76
|
| Casa și conturi la bănci |
1 842
|
5 134
|
−58
|
3 817
|
1 341
|
627
|
2 043
|
433
|
1 254
|
3 267
|
12 128
|
188
|
19
|
19
|
19
|
15
|
15
|
| Cheltuieli în avans |
1
|
690
|
690
|
690
|
690
|
690
|
690
|
690
|
690
|
690
|
690
|
1 324
|
287
|
287
|
287
|
287
|
287
|
| Datorii |
1 162 663
|
758 951
|
744 667
|
736 167
|
721 380
|
147 221
|
128 723
|
123 723
|
121 223
|
119 970
|
140 963
|
36 265
|
900
|
900
|
900
|
717
|
717
|
| Capitaluri proprii |
250 574
|
−150 888
|
−143 317
|
−131 504
|
−119 755
|
−103 155
|
−100 263
|
−97 414
|
−94 624
|
−91 880
|
−73 845
|
−15 962
|
454
|
454
|
454
|
633
|
633
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
431
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
49 474
|
106 040
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
1 083 973
|
431
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
49 474
|
106 040
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
634 963
|
8 002
|
11 813
|
11 749
|
16 601
|
2 892
|
2 849
|
2 791
|
2 743
|
67 014
|
160 742
|
16 416
|
—
|
—
|
179
|
—
|
—
|
| Rezultat brut |
+449 010
|
−7 571
|
−11 813
|
−11 749
|
−16 601
|
−2 892
|
−2 849
|
−2 791
|
−2 743
|
−17 540
|
−54 702
|
−16 416
|
0
|
0
|
−179
|
—
|
—
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+401 462
|
−7 571
|
−11 813
|
−11 749
|
−16 601
|
−2 892
|
−2 849
|
−2 791
|
−2 743
|
−18 035
|
−57 883
|
−16 416
|
0
|
0
|
−179
|
—
|
−367
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
8
|
10
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este SELCO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SELCO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 februarie 2014.
-
Ce cod CAEN principal are SELCO CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SELCO CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iunie 2016.
-
Unde are sediul SELCO CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei SELCO CONSTRUCT SRL (CUI 21936734) este în BLD GHENCEA, NR.158, TRONSON Z. CAMERA 1, ET.9, AP.148, Sector 6, București.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SELCO CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SELCO CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.