CUI 21941030
EOLIAN PROJECT SRL
EOLIAN PROJECT SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile. Firma este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38.1 mil. lei (+31.0% față de 2024), un profit net de 1.7 mil. lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
21941030
Nr. înregistrare
J2017017406406
EUID
ROONRC.J40/17406/2017
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
BLD CORNELIU COPOSU, NR.6-8, CLADIREA UNIRII VIEW. BIROUL RESCO-WORK14, ET.2
Data înregistrării
18-06-2007
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 10.02.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 02-11-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3511 - Producţia de energie electrică
-
3514 - Comercializarea energiei electrice
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
38 137 357
Rezultat net
+1 722 108
Capitaluri proprii
12 715 466
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 3512 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
20 537 714
|
23 554 709
|
26 248 720
|
29 229 452
|
31 941 844
|
32 637 282
|
34 070 761
|
36 289 007
|
37 221 138
|
42 607 702
|
45 301 607
|
45 497 879
|
43 715 454
|
43 382 274
|
16 496 520
|
1 069 464
|
237 025
|
| Active circulante |
4 963 577
|
8 441 354
|
4 030 129
|
7 476 959
|
4 373 395
|
802 945
|
2 291 473
|
1 659 871
|
4 428 997
|
4 847 723
|
11 273 093
|
8 118 272
|
6 876 808
|
11 848 728
|
2 650 313
|
376 511
|
102 097
|
| Stocuri |
2 448
|
756
|
1 002
|
1 450
|
242
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 691
|
2 546 291
|
2 516 841
|
1 257 509
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Creanțe |
3 429 676
|
5 131 769
|
1 470 784
|
2 417 794
|
1 276 019
|
505 107
|
706 768
|
1 299 109
|
2 490 074
|
2 444 098
|
6 803 777
|
2 007 591
|
1 237 448
|
7 266 875
|
1 286 266
|
273 192
|
48 154
|
| Casa și conturi la bănci |
981 453
|
1 068 109
|
967 623
|
5 057 715
|
3 097 134
|
297 838
|
1 584 705
|
360 762
|
1 938 923
|
1 121 213
|
1 801 516
|
1 728 110
|
4 381 851
|
4 581 853
|
1 364 047
|
103 319
|
53 943
|
| Cheltuieli în avans |
251 588
|
276 536
|
251 621
|
215 115
|
277 574
|
143 898
|
128 394
|
117 423
|
80 134
|
134 763
|
158 505
|
161 575
|
34 503
|
331 243
|
3 234
|
—
|
—
|
| Datorii |
8 516 825
|
12 824 314
|
10 037 479
|
12 782 341
|
16 868 049
|
16 108 556
|
20 102 244
|
35 560 807
|
40 066 662
|
42 031 048
|
50 521 152
|
45 384 055
|
43 136 319
|
40 361 032
|
17 291 667
|
1 340 622
|
246 949
|
| Venituri în avans |
4 520 588
|
5 216 062
|
5 911 537
|
6 607 013
|
7 302 488
|
7 598 850
|
7 895 213
|
8 191 576
|
8 487 939
|
12 770 158
|
12 283 103
|
11 448 072
|
10 977 208
|
16 467 814
|
760 891
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
19 880
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
12 715 466
|
14 232 223
|
14 581 454
|
17 532 172
|
12 422 276
|
9 876 719
|
8 493 171
|
−5 705 962
|
−6 824 332
|
−7 211 018
|
−6 071 050
|
−3 054 401
|
−3 486 762
|
−1 266 601
|
1 097 509
|
105 353
|
92 173
|
| Capital subscris vărsat |
9 822 100
|
9 822 100
|
9 822 100
|
9 822 100
|
14 769 000
|
14 769 000
|
14 769 000
|
1 769 000
|
1 769 000
|
1 769 000
|
1 769 000
|
1 769 000
|
1 769 000
|
1 769 000
|
1 769 000
|
90 000
|
90 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
38 137 357
|
29 115 225
|
16 933 918
|
30 896 948
|
8 906 163
|
3 662 251
|
5 017 333
|
4 040 060
|
4 486 086
|
31 148 689
|
57 367 267
|
46 250 336
|
7 385 069
|
1 659 221
|
168 640
|
150 154
|
42 057
|
| Venituri totale |
41 339 810
|
33 493 156
|
19 405 232
|
36 240 494
|
10 898 044
|
5 994 022
|
7 424 299
|
4 137 238
|
7 104 653
|
32 765 804
|
59 159 001
|
47 906 084
|
10 407 597
|
4 645 639
|
662 806
|
183 546
|
44 755
|
| Cheltuieli totale |
39 324 376
|
31 818 366
|
17 122 729
|
24 491 098
|
8 352 151
|
4 557 892
|
6 225 166
|
2 990 837
|
6 717 282
|
33 905 771
|
62 175 650
|
47 416 253
|
12 627 758
|
7 009 749
|
1 349 651
|
155 322
|
9 370
|
| Rezultat brut |
+2 015 434
|
+1 674 790
|
+2 282 503
|
+11 749 396
|
+2 545 893
|
+1 436 130
|
+1 199 133
|
+1 146 401
|
+387 371
|
−1 139 967
|
−3 016 649
|
+489 831
|
−2 220 161
|
−2 364 110
|
−686 845
|
+28 224
|
+35 385
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 722 108
|
+1 440 551
|
+1 982 362
|
+10 056 488
|
+2 545 893
|
+1 383 548
|
+1 199 133
|
+1 146 401
|
+387 371
|
−1 139 967
|
−3 016 649
|
+432 361
|
−2 220 161
|
−2 364 110
|
−686 845
|
+13 180
|
+33 918
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
4
|
4
|
3
|
2
|
2
|
1
|
1
|
7
|
10
|
7
|
5
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EOLIAN PROJECT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 38 137 357 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 722 108 lei.
-
Este EOLIAN PROJECT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, EOLIAN PROJECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 noiembrie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are EOLIAN PROJECT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile.
-
Când a fost înființată EOLIAN PROJECT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EOLIAN PROJECT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EOLIAN PROJECT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.