CUI 2199563
POMVAL-COM SRL
POMVAL-COM SRL este o firmă din Orş. Tăuţii-Măgherăuş, județul Maramureș, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 5590 - Alte servicii de cazare. Firma este plătitoare de TVA din 1994, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 166.4 mii lei (+719.6% față de 2024) și un profit net de 15.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
2199563
Nr. înregistrare
J1992000271241
EUID
ROONRC.J1992000271241
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Orş. Tăuţii-Măgherăuş
Adresă
STR. 2, NR.50
Data înregistrării
29-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5590 - Alte servicii de cazareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5611 - Restaurante
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
166 430
Rezultat net
+15 823
Capitaluri proprii
330 573
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
358 417
|
391 995
|
419 290
|
446 585
|
473 880
|
505 725
|
436 972
|
446 804
|
445 334
|
435 570
|
443 852
|
434 755
|
445 355
|
482 693
|
498 297
|
513 902
|
645 402
|
| Active circulante |
223 811
|
186 239
|
176 875
|
223 264
|
258 207
|
351 419
|
524 836
|
226 857
|
394 552
|
151 495
|
175 356
|
178 730
|
295 618
|
103 014
|
99 438
|
63 806
|
149 082
|
| Stocuri |
52 403
|
49 519
|
49 488
|
49 461
|
47 462
|
46 581
|
36 791
|
39 816
|
33 669
|
22 901
|
26 030
|
25 270
|
9 079
|
1 951
|
−5 982
|
10 427
|
29 790
|
| Creanțe |
150 757
|
130 932
|
126 264
|
146 723
|
177 607
|
201 872
|
246 869
|
145 288
|
121 564
|
100 882
|
97 984
|
123 556
|
91 732
|
83 349
|
84 201
|
50 314
|
119 209
|
| Casa și conturi la bănci |
20 651
|
5 788
|
1 123
|
27 080
|
33 138
|
102 966
|
241 176
|
41 753
|
239 319
|
27 712
|
51 342
|
29 904
|
194 807
|
17 714
|
21 219
|
3 065
|
83
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
8 403
|
8 403
|
8 403
|
8 403
|
—
|
—
|
189 233
|
189 233
|
189 233
|
189 233
|
189 233
|
189 233
|
189 539
|
210 689
|
77 877
|
| Datorii |
251 655
|
270 580
|
251 318
|
273 850
|
254 020
|
290 065
|
264 117
|
323 501
|
315 115
|
383 079
|
343 895
|
552 932
|
627 684
|
724 267
|
708 545
|
709 325
|
793 386
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
252
|
252
|
252
|
| Capitaluri proprii |
330 573
|
307 654
|
353 250
|
404 402
|
486 470
|
575 482
|
697 691
|
350 160
|
714 004
|
393 219
|
464 546
|
249 786
|
302 522
|
50 673
|
78 477
|
78 820
|
78 723
|
| Capital subscris vărsat |
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
67 700
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
166 430
|
20 307
|
53 118
|
62 253
|
63 464
|
67 463
|
61 987
|
29 426
|
71 517
|
47 017
|
46 998
|
68 291
|
69 022
|
55 235
|
95 515
|
96 864
|
145 188
|
| Venituri totale |
166 430
|
20 307
|
53 118
|
62 253
|
73 562
|
74 661
|
559 899
|
29 426
|
482 107
|
47 017
|
365 723
|
68 291
|
490 663
|
55 235
|
95 515
|
96 864
|
149 017
|
| Cheltuieli totale |
146 480
|
65 903
|
103 738
|
143 702
|
161 839
|
196 124
|
206 769
|
203 743
|
156 500
|
117 874
|
125 122
|
121 027
|
194 706
|
83 039
|
95 502
|
93 517
|
146 150
|
| Rezultat brut |
+19 950
|
−45 596
|
−50 620
|
−81 449
|
−88 277
|
−121 463
|
+353 130
|
−174 317
|
+325 607
|
−70 857
|
+240 601
|
−52 736
|
+295 957
|
−27 804
|
+13
|
+3 347
|
+2 867
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+15 823
|
−45 596
|
−51 151
|
−82 068
|
−89 013
|
−122 209
|
+347 531
|
−174 611
|
+320 786
|
−71 327
|
+214 760
|
−52 736
|
+251 849
|
−27 804
|
−343
|
+97
|
—
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
2
|
2
|
3
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut POMVAL-COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 166 430 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 15 823 lei.
-
Este POMVAL-COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, POMVAL-COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are POMVAL-COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5590 - Alte servicii de cazare.
-
Când a fost înființată POMVAL-COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către POMVAL-COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește POMVAL-COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.