CUI 22014406
GENSTAL SRL
GENSTAL SRL este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 178.5 mii lei (−16.3% față de 2024), un profit net de 109.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
22014406
Nr. înregistrare
J2007001150325
EUID
ROONRC.J32/1150/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.49
Data înregistrării
28-06-2007
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 05.05.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
178 539
Rezultat net
+109 826
Capitaluri proprii
110 066
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 337
|
4 012
|
6 687
|
9 362
|
—
|
1 638
|
11 468
|
27 527
|
22 771
|
33 116
|
40 436
|
3 317
|
3 250
|
491
|
838
|
1 368
|
1 368
|
| Active circulante |
157 956
|
131 172
|
66 244
|
146 053
|
129 834
|
94 390
|
59 349
|
76 839
|
46 405
|
47 892
|
43 307
|
55 859
|
13 497
|
6 051
|
4 064
|
403
|
403
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Creanțe |
113 289
|
12 220
|
49 542
|
45 675
|
76 365
|
52 520
|
36 557
|
63 701
|
15 663
|
16 371
|
12 131
|
8 280
|
7 280
|
—
|
0
|
23
|
23
|
| Casa și conturi la bănci |
44 667
|
118 952
|
16 702
|
100 378
|
53 469
|
41 870
|
22 792
|
13 138
|
30 742
|
31 521
|
31 176
|
47 579
|
6 217
|
6 051
|
4 064
|
380
|
380
|
| Cheltuieli în avans |
269
|
25
|
481
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
49 178
|
5 099
|
26 571
|
26 842
|
28 279
|
31 244
|
10 321
|
12 866
|
1 218
|
2 538
|
2 087
|
1 436
|
2 427
|
2 172
|
1 688
|
691
|
691
|
| Venituri în avans |
318
|
2 993
|
5 668
|
8 343
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
110 066
|
127 117
|
41 173
|
120 230
|
101 555
|
64 784
|
60 496
|
91 500
|
67 958
|
78 470
|
81 656
|
57 740
|
14 320
|
4 370
|
3 214
|
1 080
|
1 080
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
178 539
|
213 325
|
65 220
|
230 779
|
151 293
|
186 266
|
102 265
|
162 101
|
117 857
|
111 722
|
83 037
|
67 290
|
16 420
|
3 600
|
3 800
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
181 287
|
216 138
|
68 053
|
232 128
|
151 297
|
186 274
|
104 758
|
163 821
|
117 858
|
111 722
|
83 037
|
67 290
|
16 420
|
3 604
|
3 800
|
—
|
2
|
| Cheltuieli totale |
69 675
|
87 459
|
84 554
|
125 544
|
64 211
|
134 283
|
53 420
|
76 363
|
46 649
|
30 346
|
29 249
|
21 851
|
5 915
|
2 228
|
1 317
|
—
|
303
|
| Rezultat brut |
+111 612
|
+128 679
|
−16 501
|
+106 584
|
+87 086
|
+51 991
|
+51 338
|
+87 458
|
+71 209
|
+81 376
|
+53 788
|
+45 439
|
+10 505
|
+1 376
|
+2 483
|
—
|
−301
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+109 826
|
+126 544
|
−17 057
|
+104 275
|
+84 271
|
+46 789
|
+48 195
|
+82 542
|
+67 673
|
+78 024
|
+51 297
|
+43 420
|
+9 950
|
+1 156
|
+2 134
|
—
|
−301
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
2
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GENSTAL SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 178 539 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 109 826 lei.
-
Este GENSTAL SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, GENSTAL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are GENSTAL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată GENSTAL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GENSTAL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GENSTAL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.