CUI 22109921
NELFRAN CONSTRUCT SRL
NELFRAN CONSTRUCT SRL este o firmă din Săcelu, județul Gorj, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 93.7 mii lei (−53.1% față de 2021), un profit net de 35.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
22109921
Nr. înregistrare
J18/591/2007
EUID
ROONRC.J18/591/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Gorj
Localitate
Săcelu
Data înregistrării
13-07-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.07.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 12-08-2024
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2022
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
93 710
Rezultat net
+35 602
Capitaluri proprii
70 958
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
70 352
|
85 163
|
99 974
|
106 145
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 804
|
—
|
3 031
|
653
|
—
|
| Active circulante |
12 451
|
139 282
|
67 925
|
67 975
|
66 480
|
6 844
|
28 687
|
291 325
|
197 943
|
225 255
|
350 300
|
277 954
|
47 719
|
33 441
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
62 982
|
—
|
14 313
|
14 313
|
14 313
|
14 313
|
9 358
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
11 924
|
138 874
|
67 924
|
67 924
|
3 251
|
6 810
|
6 810
|
29 810
|
80 893
|
96 357
|
192 075
|
14 869
|
25 214
|
32 840
|
| Casa și conturi la bănci |
527
|
408
|
1
|
51
|
247
|
34
|
7 564
|
247 202
|
102 737
|
114 585
|
148 867
|
263 085
|
22 505
|
601
|
| Datorii |
11 845
|
189 088
|
230 753
|
193 868
|
75 605
|
14 940
|
17 264
|
11 576
|
6 223
|
69 114
|
19 952
|
40 349
|
4 167
|
24 210
|
| Capitaluri proprii |
70 958
|
35 357
|
−62 854
|
−19 748
|
−9 125
|
−8 096
|
11 423
|
279 749
|
191 720
|
161 945
|
330 348
|
240 636
|
44 205
|
9 231
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2021
93 710
|
199 837
|
—
|
163 399
|
—
|
—
|
186 808
|
386 303
|
234 276
|
400 766
|
1 098 970
|
791 191
|
184 373
|
32 840
|
| Venituri totale |
93 711
|
199 837
|
—
|
163 399
|
—
|
—
|
206 671
|
392 230
|
235 106
|
409 634
|
1 119 152
|
798 761
|
187 155
|
32 841
|
| Cheltuieli totale |
57 171
|
99 628
|
43 106
|
172 388
|
9 159
|
19 519
|
205 404
|
287 258
|
199 107
|
498 037
|
1 012 331
|
563 853
|
143 980
|
15 794
|
| Rezultat brut |
+36 540
|
+100 209
|
−43 106
|
−8 989
|
−9 159
|
−19 519
|
+1 267
|
+104 972
|
+35 999
|
−88 403
|
+106 821
|
+234 908
|
+43 175
|
+17 047
|
| Rezultat net |
Față de 2021
+35 602
|
+98 211
|
−43 106
|
−10 623
|
−9 159
|
−19 519
|
+1 267
|
+88 029
|
+29 775
|
−88 403
|
+89 712
|
+196 303
|
+34 975
|
+15 175
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2021
|
2
|
1
|
1
|
3
|
0
|
3
|
3
|
3
|
4
|
12
|
16
|
8
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NELFRAN CONSTRUCT SRL în 2022?
-
Bilanțul pe 2022 arată o cifră de afaceri netă de 93 710 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 35 602 lei.
-
Este NELFRAN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, NELFRAN CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are NELFRAN CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată NELFRAN CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NELFRAN CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NELFRAN CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.