CUI 2212034
ELECTROCASNICE S.R.L.
ELECTROCASNICE S.R.L. este o firmă din Sighetu Marmaţiei, județul Maramureș, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 226.4 mii lei (+16.0% față de 2024), un profit net de 2.7 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
2212034
Nr. înregistrare
J24/215/1991
EUID
ROONRC.J24/215/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Sighetu Marmaţiei
Adresă
Str. Pictor Nicolae Grigorescu, Nr. 27, C.P. 435500
Data înregistrării
29-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
226 363
Rezultat net
+2 704
Capitaluri proprii
43 854
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4754 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
48 262
|
48 268
|
48 262
|
48 262
|
48 262
|
48 262
|
48 262
|
48 262
|
48 262
|
48 262
|
48 262
|
60 262
|
60 262
|
66 883
|
| Active circulante |
97 303
|
105 743
|
116 013
|
87 234
|
53 025
|
74 125
|
82 856
|
114 844
|
74 367
|
54 627
|
67 872
|
122 876
|
80 672
|
51 814
|
| Stocuri |
73 691
|
89 437
|
94 760
|
53 737
|
31 534
|
47 880
|
28 751
|
72 921
|
44 404
|
18 121
|
43 005
|
75 684
|
67 549
|
49 228
|
| Creanțe |
19 790
|
3 010
|
2 631
|
26 887
|
17 969
|
16 990
|
47 337
|
36 174
|
28 604
|
26 321
|
24 150
|
39 425
|
11 981
|
436
|
| Casa și conturi la bănci |
3 822
|
13 296
|
18 622
|
6 610
|
3 522
|
9 255
|
6 768
|
5 749
|
1 359
|
10 185
|
717
|
7 767
|
1 142
|
2 150
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
1 150
|
1 150
|
1 150
|
1 150
|
1 150
|
1 150
|
1 150
|
1 150
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
101 711
|
107 916
|
124 275
|
108 875
|
77 881
|
134 510
|
145 565
|
177 724
|
138 027
|
120 979
|
130 777
|
190 016
|
146 384
|
85 360
|
| Capitaluri proprii |
43 854
|
46 095
|
41 150
|
27 771
|
24 556
|
−10 973
|
−13 297
|
−13 468
|
−14 248
|
−16 940
|
−14 643
|
−6 878
|
−5 450
|
33 337
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
226 363
|
195 124
|
70 385
|
67 409
|
133 935
|
100 008
|
73 080
|
45 989
|
22 857
|
45 560
|
77 740
|
63 862
|
139 959
|
470 856
|
| Venituri totale |
226 363
|
195 124
|
129 085
|
91 969
|
133 935
|
118 248
|
95 549
|
63 053
|
37 207
|
52 060
|
77 723
|
65 301
|
140 910
|
476 812
|
| Cheltuieli totale |
221 438
|
188 228
|
123 125
|
88 075
|
125 573
|
114 747
|
94 647
|
60 894
|
33 830
|
50 500
|
74 915
|
66 238
|
166 426
|
490 369
|
| Rezultat brut |
+4 925
|
+6 896
|
+5 960
|
+3 894
|
+8 362
|
+3 501
|
+902
|
+2 159
|
+3 377
|
+1 560
|
+2 808
|
−937
|
−25 516
|
−13 557
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+2 704
|
+4 945
|
+5 266
|
+3 215
|
+7 399
|
+2 495
|
+171
|
+779
|
+2 692
|
+511
|
+2 808
|
−1 427
|
−31 966
|
−19 290
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ELECTROCASNICE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 226 363 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 704 lei.
-
Este ELECTROCASNICE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ELECTROCASNICE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are ELECTROCASNICE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea.
-
Când a fost înființată ELECTROCASNICE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ELECTROCASNICE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ELECTROCASNICE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.