CUI 22149470
TITUS-CONSTRUCT SRL
TITUS-CONSTRUCT SRL este o firmă din Răzvad, județul Dâmbovița, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 141.2 mii lei (+782.5% față de 2023), o pierdere netă de 5.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
22149470
Nr. înregistrare
J2007000976151
EUID
ROONRC.J2007000976151
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Răzvad
Adresă
STR. GĂRII, NR.104
Data înregistrării
23-07-2007
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 24.10.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
141 200
Rezultat net
−5 170
Capitaluri proprii
282 610
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
7 459
|
3 581
|
4 204
|
4 827
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
304 051
|
301 155
|
286 396
|
217 358
|
199 682
|
46 713
|
53 076
|
| Stocuri |
39 975
|
50 965
|
—
|
65 461
|
—
|
3 534
|
—
|
| Creanțe |
260 349
|
239 416
|
285 516
|
150 736
|
197 451
|
2 585
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
3 727
|
10 774
|
880
|
1 161
|
2 231
|
40 594
|
53 076
|
| Datorii |
23 400
|
1 456
|
6 570
|
17 118
|
1 630
|
19 301
|
3 959
|
| Venituri în avans |
5 500
|
15 500
|
5 500
|
56 950
|
37 300
|
50 000
|
25 000
|
| Capitaluri proprii |
282 610
|
287 780
|
278 530
|
148 117
|
160 752
|
−22 588
|
24 117
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
141 200
|
16 000
|
209 450
|
—
|
234 200
|
129 200
|
45 000
|
| Venituri totale |
141 200
|
51 000
|
209 450
|
0
|
248 222
|
137 222
|
45 000
|
| Cheltuieli totale |
146 370
|
40 295
|
73 067
|
12 635
|
62 661
|
182 635
|
20 643
|
| Rezultat brut |
−5 170
|
+10 705
|
+136 383
|
−12 635
|
+185 561
|
−45 413
|
+24 357
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−5 170
|
+9 249
|
+130 413
|
−12 635
|
+183 340
|
−46 705
|
+23 907
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
1
|
—
|
1
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TITUS-CONSTRUCT SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 141 200 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 5 170 lei.
-
Este TITUS-CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TITUS-CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are TITUS-CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată TITUS-CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TITUS-CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TITUS-CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.