CUI 22162372
CONSTRUCT INSTAL SRL
CONSTRUCT INSTAL SRL este o firmă din Sângeorgiu de Mureş, județul Mureș, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2007, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2 mil. lei (+122.4% față de 2024), un profit net de 828.1 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
22162372
Nr. înregistrare
J2007001329266
EUID
ROONRC.J2007001329266
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Sângeorgiu de Mureş
Adresă
ALEEA FORTUNA, NR.4
Data înregistrării
25-07-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.07.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-07-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7411 - Activități de design industrial și vestimentar
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 959 120
Rezultat net
+828 128
Capitaluri proprii
828 368
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
135 550
|
133 921
|
211 512
|
238 322
|
134 367
|
24 704
|
30 834
|
51 522
|
74 569
|
40 663
|
50 831
|
21 622
|
30 917
|
12 410
|
32 265
|
| Active circulante |
1 622 445
|
432 580
|
1 205 209
|
252 303
|
328 771
|
381 602
|
205 663
|
419 855
|
142 281
|
92 750
|
257 270
|
375 788
|
407 093
|
300 648
|
100 973
|
| Stocuri |
40 010
|
14 175
|
—
|
—
|
21 102
|
—
|
4 666
|
4 666
|
—
|
1 817
|
—
|
—
|
1 183
|
—
|
—
|
| Creanțe |
1 126 537
|
143 749
|
534 261
|
210 413
|
78 271
|
76 220
|
49 760
|
225 213
|
20 643
|
8 680
|
58 817
|
6 693
|
14 825
|
244 973
|
50 478
|
| Casa și conturi la bănci |
455 898
|
274 656
|
670 948
|
41 890
|
229 398
|
305 382
|
151 237
|
189 976
|
121 638
|
82 253
|
198 453
|
369 095
|
391 085
|
55 675
|
50 495
|
| Datorii |
929 627
|
427 815
|
190 945
|
175 139
|
48 671
|
152 232
|
34 839
|
102 998
|
63 388
|
47 848
|
78 524
|
17 630
|
75 276
|
109 297
|
29 750
|
| Capitaluri proprii |
828 368
|
138 686
|
1 225 776
|
315 486
|
414 467
|
254 074
|
201 658
|
368 379
|
153 462
|
85 565
|
229 577
|
379 780
|
362 734
|
203 761
|
103 488
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 959 120
|
880 757
|
1 480 474
|
747 227
|
494 335
|
564 441
|
285 805
|
406 919
|
197 243
|
240 878
|
312 592
|
118 847
|
104 500
|
182 116
|
139 185
|
| Venituri totale |
1 959 180
|
897 733
|
1 484 727
|
748 116
|
497 424
|
564 482
|
285 848
|
409 076
|
200 666
|
240 899
|
315 606
|
118 860
|
107 228
|
182 119
|
169 854
|
| Cheltuieli totale |
962 958
|
736 984
|
450 329
|
426 074
|
293 353
|
310 517
|
306 711
|
190 068
|
130 762
|
181 540
|
106 340
|
98 249
|
103 507
|
113 505
|
115 099
|
| Rezultat brut |
+996 222
|
+160 749
|
+1 034 398
|
+322 042
|
+204 071
|
+253 965
|
−20 863
|
+219 008
|
+69 904
|
+59 359
|
+209 266
|
+20 611
|
+3 721
|
+68 614
|
+54 755
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+828 128
|
+138 446
|
+1 019 551
|
+315 018
|
+200 393
|
+248 416
|
−23 721
|
+214 917
|
+67 897
|
+55 988
|
+199 797
|
+17 046
|
+1 442
|
+57 636
|
+49 136
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONSTRUCT INSTAL SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 959 120 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 828 128 lei.
-
Este CONSTRUCT INSTAL SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONSTRUCT INSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are CONSTRUCT INSTAL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată CONSTRUCT INSTAL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iulie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONSTRUCT INSTAL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRUCT INSTAL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.