CUI 22220244
YRA CONSTRUCT SRL
YRA CONSTRUCT SRL este o firmă din Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2015 a raportat o cifră de afaceri de 4.2 mii lei (+773.0% față de 2014), o pierdere netă de 13.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
22220244
Nr. înregistrare
J33/1225/2007
EUID
ROONRC.J33/1225/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Câmpulung Moldovenesc
Adresă
STR. MIHAI VITEAZU, NR.1
Data înregistrării
07-08-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.08.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 19-10-2023
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5224 - Manipulări
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7912 - Activităţi ale tur-operatorilor
-
9003 - Activităţi de creaţie artistică
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2015
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 173
Rezultat net
−13 907
Capitaluri proprii
2 013
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2015 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
8 867
|
11 767
|
5 764
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
15 462
|
17 025
|
25 511
|
32 433
|
32 439
|
32 489
|
3 731
|
| Stocuri |
8 347
|
7 810
|
2 782
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
7 070
|
9 113
|
4 362
|
4 531
|
4 537
|
4 536
|
2 836
|
| Casa și conturi la bănci |
45
|
102
|
18 367
|
27 902
|
27 902
|
27 953
|
895
|
| Datorii |
22 316
|
12 872
|
0
|
551
|
551
|
551
|
5 489
|
| Capitaluri proprii |
2 013
|
15 920
|
31 275
|
31 882
|
31 888
|
31 938
|
−1 758
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2014
4 173
|
478
|
0
|
0
|
0
|
39 742
|
29 646
|
| Venituri totale |
4 518
|
478
|
0
|
0
|
0
|
39 744
|
29 649
|
| Cheltuieli totale |
18 290
|
15 819
|
608
|
5
|
51
|
1 004
|
41 185
|
| Rezultat brut |
−13 772
|
−15 341
|
−608
|
−5
|
−51
|
+38 740
|
−11 536
|
| Rezultat net |
Față de 2014
−13 907
|
−15 355
|
−608
|
−5
|
−51
|
+33 696
|
−13 003
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2015 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut YRA CONSTRUCT SRL în 2015?
-
Bilanțul pe 2015 arată o cifră de afaceri netă de 4 173 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 13 907 lei.
-
Este YRA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, YRA CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are YRA CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată YRA CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 august 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2015 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către YRA CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește YRA CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.