CUI 22227897
DASIB CONSTRUCT SRL
DASIB CONSTRUCT SRL este o firmă din Răşinari, județul Sibiu, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2013. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 818.3 mii lei (−7.5% față de 2024), un profit net de 342.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
22227897
Nr. înregistrare
J32/1330/2007
EUID
ROONRC.J32/1330/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Răşinari
Adresă
Str. CETĂŢII, Nr. 263, C.P. 557200
Data înregistrării
08-08-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.08.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2013
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
818 258
Rezultat net
+342 622
Capitaluri proprii
344 951
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
91 708
|
233 934
|
469 130
|
772 777
|
1 109 368
|
834 248
|
497 936
|
228 147
|
249 674
|
72 349
|
68 320
|
1 729
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
789 716
|
640 771
|
259 112
|
1 434 832
|
3 182 462
|
2 676 652
|
2 627 056
|
2 152 646
|
658 211
|
602 402
|
891 052
|
585 340
|
109 011
|
49 013
|
31 902
|
28 195
|
37 870
|
| Stocuri |
67 229
|
63 032
|
62 643
|
66 892
|
1 018 602
|
806 840
|
679 043
|
1 248 628
|
264
|
—
|
1 385
|
421
|
—
|
9 727
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
684 019
|
544 068
|
120 189
|
1 288 621
|
2 045 293
|
1 680 537
|
1 831 169
|
884 339
|
635 521
|
566 237
|
550 876
|
553 682
|
90 702
|
22 950
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
38 468
|
33 671
|
76 280
|
79 319
|
118 567
|
189 275
|
116 844
|
19 679
|
22 426
|
36 165
|
338 791
|
31 237
|
18 309
|
16 336
|
31 902
|
28 195
|
37 870
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
45 000
|
—
|
—
|
12 170
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
536 473
|
569 841
|
567 999
|
975 937
|
576 333
|
721 847
|
1 338 141
|
1 169 627
|
811 217
|
704 873
|
695 240
|
408 134
|
61 170
|
16 302
|
2 952
|
118
|
4 715
|
| Capitaluri proprii |
344 951
|
304 864
|
160 243
|
1 231 672
|
3 715 497
|
2 789 053
|
1 786 851
|
1 211 166
|
96 668
|
14 878
|
264 132
|
178 935
|
60 011
|
32 711
|
28 950
|
28 077
|
33 155
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
818 258
|
884 520
|
797 536
|
6 072 895
|
4 784 565
|
4 650 433
|
4 650 346
|
2 628 542
|
1 648 078
|
889 436
|
648 829
|
612 276
|
315 330
|
108 740
|
14 450
|
—
|
48 350
|
| Venituri totale |
818 258
|
1 033 937
|
802 362
|
6 078 577
|
4 537 332
|
4 625 203
|
4 182 472
|
3 453 023
|
1 648 079
|
889 436
|
648 829
|
612 276
|
315 340
|
109 193
|
14 568
|
—
|
48 350
|
| Cheltuieli totale |
418 201
|
659 693
|
642 537
|
4 795 273
|
3 577 084
|
3 587 157
|
3 568 743
|
2 316 677
|
1 550 136
|
870 147
|
548 676
|
470 017
|
282 840
|
104 716
|
13 628
|
3 429
|
38 416
|
| Rezultat brut |
+400 057
|
+374 244
|
+159 825
|
+1 283 304
|
+960 248
|
+1 038 046
|
+613 729
|
+1 136 346
|
+97 943
|
+19 289
|
+100 153
|
+142 259
|
+32 500
|
+4 477
|
+940
|
−3 429
|
+9 934
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+342 622
|
+304 624
|
+119 526
|
+1 231 432
|
+926 443
|
+1 002 202
|
+575 685
|
+1 114 498
|
+81 790
|
+13 904
|
+85 197
|
+118 924
|
+27 300
|
+3 761
|
+873
|
−5 079
|
+6 713
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
15
|
27
|
24
|
24
|
27
|
35
|
30
|
23
|
19
|
19
|
14
|
4
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DASIB CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 818 258 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 342 622 lei.
-
Este DASIB CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DASIB CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2013.
-
Ce cod CAEN principal are DASIB CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DASIB CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 august 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DASIB CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DASIB CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.