CUI 22239220
SPOTSOFT S.R.L.
SPOTSOFT S.R.L. este o firmă din 1 Decembrie, județul Ilfov, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2011 a raportat o cifră de afaceri de 27.6 mii lei (−75.9% față de 2010), un profit net de 24.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
22239220
Nr. înregistrare
J23/2789/2009
EUID
ROONRC.J23/2789/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
1 Decembrie
Adresă
Sos. PIPERA-TUNARI, Nr. 1/VII, C.P. 77005
Data înregistrării
09-08-2007
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 07.12.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 12-05-2014
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4666 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5811 - Activităţi de editare a cărţilor
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6420 - Activităţi ale holdingurilor
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2011
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
27 606
Rezultat net
+24 671
Capitaluri proprii
206 934
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2011 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active circulante |
246 963
|
214 403
|
105 322
|
| Creanțe |
491
|
768
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
246 472
|
213 635
|
105 322
|
| Datorii |
40 029
|
32 140
|
18 369
|
| Capitaluri proprii |
206 934
|
182 263
|
86 953
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2010
27 606
|
114 370
|
105 904
|
| Venituri totale |
27 621
|
114 386
|
105 918
|
| Cheltuieli totale |
2 122
|
922
|
7 649
|
| Rezultat brut |
+25 499
|
+113 464
|
+98 269
|
| Rezultat net |
Față de 2010
+24 671
|
+95 310
|
+95 227
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2010
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2011 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SPOTSOFT S.R.L. în 2011?
-
Bilanțul pe 2011 arată o cifră de afaceri netă de 27 606 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 24 671 lei.
-
Este SPOTSOFT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, SPOTSOFT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SPOTSOFT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
-
Când a fost înființată SPOTSOFT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2011 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SPOTSOFT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SPOTSOFT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.