CUI 22248504
ELCOPREST CONSTRUCT SRL
ELCOPREST CONSTRUCT SRL este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice. Firma este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.1 mil. lei (−47.3% față de 2024), un profit net de 3.4 mil. lei și 49 de angajați.
Date de identificare
CUI
22248504
Nr. înregistrare
J38/758/2007
EUID
ROONRC.J38/758/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. STOLNICENI, NR.225A
Data înregistrării
10-08-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.08.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 14-08-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electriceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
11 069 764
Rezultat net
+3 354 996
Capitaluri proprii
3 355 336
Număr mediu de salariați
49
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 008 019
|
3 016 694
|
3 122 826
|
3 211 926
|
3 309 364
|
3 038 070
|
2 681 936
|
2 817 467
|
2 788 407
|
2 780 182
|
2 869 763
|
3 009 268
|
2 967 824
|
3 092 753
|
2 877 756
|
3 169 210
|
3 511 558
|
| Active circulante |
4 002 791
|
6 516 630
|
3 742 861
|
3 069 750
|
3 269 554
|
2 242 996
|
2 571 950
|
3 678 309
|
2 125 256
|
1 768 022
|
4 330 789
|
5 392 855
|
5 950 908
|
6 947 444
|
5 298 514
|
2 867 933
|
1 235 779
|
| Stocuri |
87 406
|
101 173
|
45 989
|
47 915
|
80 946
|
81 624
|
101 843
|
110 321
|
44 974
|
92 617
|
44 326
|
42 334
|
35 447
|
868 694
|
35 739
|
8 803
|
—
|
| Creanțe |
3 348 874
|
4 546 336
|
3 232 761
|
2 857 279
|
2 553 823
|
1 909 597
|
739 829
|
2 945 708
|
1 827 404
|
1 319 699
|
1 809 253
|
342 179
|
1 006 349
|
1 443 298
|
1 177 227
|
1 332 116
|
1 222 163
|
| Casa și conturi la bănci |
566 511
|
1 869 121
|
464 111
|
164 556
|
634 785
|
251 775
|
1 730 278
|
622 280
|
252 878
|
355 706
|
2 477 210
|
5 008 342
|
4 909 112
|
4 635 452
|
4 085 548
|
1 527 014
|
13 616
|
| Cheltuieli în avans |
10 760
|
11 330
|
11 330
|
11 330
|
11 330
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
43 857
|
—
|
—
|
—
|
—
|
60 338
|
35 592
|
| Datorii |
3 666 234
|
3 477 623
|
2 309 843
|
1 930 128
|
1 891 450
|
677 804
|
1 792 338
|
2 107 990
|
990 897
|
769 295
|
2 017 871
|
2 437 780
|
2 978 007
|
4 381 526
|
2 233 879
|
1 342 954
|
815 039
|
| Capitaluri proprii |
3 355 336
|
6 067 031
|
4 567 174
|
4 362 878
|
4 698 798
|
4 603 262
|
3 461 548
|
4 387 786
|
3 922 766
|
3 778 909
|
5 226 538
|
5 964 343
|
5 940 725
|
5 658 671
|
5 942 391
|
4 754 527
|
3 967 890
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
11 069 764
|
21 000 251
|
8 833 546
|
6 104 400
|
7 994 565
|
7 107 880
|
9 653 547
|
8 178 006
|
4 426 835
|
5 297 029
|
5 159 655
|
3 280 216
|
17 825 323
|
5 618 024
|
7 327 544
|
4 298 776
|
6 646 047
|
| Venituri totale |
11 096 522
|
21 031 440
|
8 902 380
|
6 170 008
|
8 673 694
|
7 630 192
|
9 764 905
|
8 274 834
|
5 428 655
|
5 627 496
|
5 698 688
|
3 718 917
|
17 870 149
|
5 910 394
|
7 570 556
|
4 305 312
|
6 654 666
|
| Cheltuieli totale |
7 119 358
|
13 866 716
|
5 784 956
|
5 205 110
|
6 517 894
|
4 920 409
|
8 182 411
|
6 952 199
|
4 064 514
|
4 842 871
|
4 906 907
|
3 655 322
|
17 519 534
|
5 838 298
|
5 984 557
|
3 372 009
|
3 271 811
|
| Rezultat brut |
+3 977 164
|
+7 164 724
|
+3 117 424
|
+964 898
|
+2 155 800
|
+2 709 783
|
+1 582 494
|
+1 322 635
|
+1 364 141
|
+784 625
|
+791 781
|
+63 595
|
+350 615
|
+72 096
|
+1 585 999
|
+933 303
|
+3 382 855
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 354 996
|
+6 066 691
|
+2 595 601
|
+791 546
|
+1 805 586
|
+2 294 494
|
+1 325 946
|
+1 080 012
|
+1 120 304
|
+638 476
|
+645 165
|
+23 618
|
+282 055
|
+34 080
|
+1 338 563
|
+786 638
|
+2 839 459
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
46
|
39
|
45
|
48
|
48
|
49
|
48
|
38
|
63
|
60
|
50
|
48
|
52
|
43
|
34
|
24
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ELCOPREST CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 11 069 764 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 354 996 lei.
-
Este ELCOPREST CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ELCOPREST CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 august 2007.
-
Ce cod CAEN principal are ELCOPREST CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4321 - Lucrări de instalații electrice.
-
Când a fost înființată ELCOPREST CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 august 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ELCOPREST CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ELCOPREST CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.