CUI 22286010
MEG START SRL
MEG START SRL este o firmă din Stoeneşti, județul Giurgiu, înființată în 2015. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 2016. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 34.1 mii lei (+699.3% față de 2024), un profit net de 18.1 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
22286010
Nr. înregistrare
J2015000735524
EUID
ROONRC.J2015000735524
Formă juridică
SRL
Județ
Giurgiu
Localitate
Stoeneşti
Adresă
STR. PETROLIŞTILOR, NR.24D
Data înregistrării
20-08-2007
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 22.12.2015
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-10-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului
-
1612 - Prelucrarea și finisarea lemnului
-
1621 - Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
-
1622 - Fabricarea parchetului asamblat în panouri
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
-
1624 - Fabricarea ambalajelor din lemn
-
1625 - Fabricarea de uși și ferestre din lemn
-
1626 - Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
-
1627 - Finisarea articolelor din lemn
-
1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2366 - Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
5210 - Depozitări
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
34 132
Rezultat net
+18 134
Capitaluri proprii
65 015
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
314 742
|
337 120
|
359 662
|
383 062
|
406 541
|
429 788
|
444 364
|
351 080
|
80 115
|
70 892
|
—
|
802
|
1 909
|
—
|
328
|
1 549
|
2 770
|
| Active circulante |
34 050
|
29 927
|
26 126
|
32 354
|
40 079
|
27 233
|
98 268
|
112 126
|
56 944
|
49 751
|
34 428
|
30 598
|
23 848
|
3 055
|
20
|
819
|
2 671
|
| Stocuri |
24 094
|
24 094
|
24 094
|
25 152
|
27 935
|
19 555
|
2 597
|
—
|
2
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 052
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
5 604
|
5 607
|
857
|
846
|
518
|
2 203
|
86 543
|
102 113
|
387
|
20 584
|
12 775
|
74
|
122
|
—
|
—
|
—
|
705
|
| Casa și conturi la bănci |
4 352
|
226
|
1 175
|
6 356
|
11 626
|
5 475
|
9 128
|
10 013
|
56 555
|
29 167
|
21 653
|
30 524
|
23 726
|
2 003
|
20
|
819
|
1 966
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
895
|
295
|
290
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
141 110
|
162 360
|
158 877
|
160 771
|
168 372
|
170 551
|
209 686
|
125 275
|
7 672
|
35 174
|
2 668
|
205
|
5 891
|
5 859
|
15 151
|
17 071
|
23 739
|
| Venituri în avans |
142 667
|
157 807
|
170 618
|
184 593
|
198 569
|
212 544
|
226 519
|
232 925
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
65 015
|
46 880
|
56 293
|
70 947
|
79 974
|
74 216
|
106 427
|
105 006
|
129 387
|
85 469
|
31 760
|
31 195
|
19 866
|
−2 804
|
−14 803
|
−14 703
|
−18 298
|
| Capital subscris vărsat |
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
34 132
|
4 270
|
4 024
|
66 078
|
178 190
|
71 121
|
116 306
|
329 899
|
167 797
|
145 635
|
10 000
|
34 780
|
56 980
|
27 991
|
1 500
|
10 320
|
7 700
|
| Venituri totale |
49 272
|
17 081
|
20 856
|
80 060
|
192 272
|
86 806
|
129 271
|
329 967
|
167 797
|
145 635
|
10 810
|
34 780
|
56 980
|
27 991
|
1 500
|
10 322
|
7 701
|
| Cheltuieli totale |
27 766
|
26 494
|
35 510
|
87 219
|
181 270
|
117 538
|
126 587
|
260 959
|
122 201
|
56 816
|
9 971
|
22 408
|
32 601
|
14 916
|
1 598
|
5 077
|
12 496
|
| Rezultat brut |
+21 506
|
−9 413
|
−14 654
|
−7 159
|
+11 002
|
−30 732
|
+2 684
|
+69 008
|
+45 596
|
+88 819
|
+839
|
+12 372
|
+24 379
|
+13 075
|
−98
|
+5 245
|
−4 795
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+18 134
|
−9 413
|
−14 654
|
−9 027
|
+5 758
|
−32 211
|
+1 421
|
+65 620
|
+43 918
|
+85 179
|
+515
|
+11 329
|
+22 670
|
+11 999
|
−98
|
+3 595
|
−6 262
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MEG START SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 34 132 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 18 134 lei.
-
Este MEG START SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MEG START SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 octombrie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are MEG START SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată MEG START SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 decembrie 2015.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MEG START SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MEG START SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.