CUI 22356468
RINAMIA SRL
RINAMIA SRL este o firmă din Dudescu, județul Brăila, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor. Firma este plătitoare de TVA din 2009 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (+24.1% față de 2024), un profit net de 54.6 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
22356468
Nr. înregistrare
J2007000790098
EUID
ROONRC.J2007000790098
Formă juridică
SRL
Județ
Brăila
Localitate
Dudescu
Data înregistrării
05-09-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.09.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase
-
0119 - Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
-
2020 - Fabricarea pesticidelor şi a altor produse agrochimice
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 812 372
Rezultat net
+54 625
Capitaluri proprii
3 371 744
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
8 570 310
|
8 738 792
|
8 920 118
|
6 398 716
|
6 023 761
|
5 965 318
|
5 577 206
|
5 266 843
|
1 617 586
|
1 265 857
|
1 471 966
|
332 950
|
313 722
|
566 302
|
822 570
|
739 625
|
26 117
|
| Active circulante |
2 915 141
|
1 576 236
|
793 520
|
459 291
|
1 037 976
|
574 027
|
1 095 386
|
338 378
|
242 904
|
491 821
|
1 191 594
|
646 452
|
541 307
|
307 406
|
349 796
|
750 687
|
12 268
|
| Stocuri |
1 717 959
|
698 636
|
145 867
|
1 516
|
89 592
|
195 049
|
798 612
|
—
|
—
|
34 250
|
758 405
|
316 838
|
311 835
|
30 631
|
29 368
|
25 772
|
6 523
|
| Creanțe |
1 095 716
|
386 549
|
595 502
|
445 072
|
357 726
|
297 500
|
239 085
|
280 341
|
166 464
|
330 328
|
241 192
|
291 830
|
197 591
|
270 114
|
312 998
|
522 362
|
5 315
|
| Casa și conturi la bănci |
101 466
|
491 051
|
52 151
|
12 703
|
590 658
|
81 478
|
57 689
|
58 037
|
76 440
|
127 243
|
191 997
|
37 784
|
31 881
|
6 661
|
7 430
|
202 553
|
430
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
82 921
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
101 228
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
6 847 946
|
5 570 509
|
4 780 991
|
4 368 976
|
4 616 268
|
4 491 766
|
4 053 063
|
4 386 413
|
791 154
|
1 080 800
|
1 876 446
|
816 231
|
636 160
|
620 191
|
660 488
|
903 756
|
6 922
|
| Venituri în avans |
1 265 761
|
1 427 399
|
1 657 390
|
97 806
|
70 056
|
91 272
|
128 701
|
126 097
|
240 352
|
513 324
|
632 281
|
46 363
|
122 551
|
266 565
|
426 448
|
522 362
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 371 744
|
3 317 120
|
3 275 257
|
2 391 225
|
2 375 413
|
2 039 228
|
2 490 828
|
1 092 711
|
828 984
|
163 554
|
154 833
|
116 808
|
96 318
|
88 180
|
85 430
|
64 194
|
31 463
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 812 372
|
1 460 720
|
3 982 576
|
3 184 642
|
1 746 155
|
1 273 442
|
2 023 063
|
1 822 151
|
1 736 156
|
1 780 429
|
997 099
|
841 341
|
892 167
|
533 923
|
592 188
|
209 259
|
152 733
|
| Venituri totale |
3 145 527
|
2 425 152
|
4 490 160
|
3 134 241
|
1 860 576
|
852 310
|
3 173 119
|
1 988 702
|
1 944 436
|
1 973 937
|
1 258 373
|
1 021 902
|
1 039 986
|
699 307
|
783 996
|
305 502
|
152 733
|
| Cheltuieli totale |
3 079 668
|
2 375 954
|
2 002 499
|
3 118 429
|
1 524 129
|
832 412
|
1 775 003
|
1 724 934
|
1 257 806
|
1 963 369
|
1 212 662
|
1 005 335
|
1 030 117
|
693 463
|
758 297
|
266 503
|
123 222
|
| Rezultat brut |
+65 859
|
+49 198
|
+2 487 661
|
+15 812
|
+336 447
|
+19 898
|
+1 398 116
|
+263 768
|
+686 630
|
+10 568
|
+45 711
|
+16 567
|
+9 869
|
+5 844
|
+25 699
|
+38 999
|
+29 511
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+54 625
|
+41 863
|
+2 468 147
|
+15 812
|
+336 185
|
+19 898
|
+1 398 116
|
+263 727
|
+671 365
|
+8 721
|
+38 025
|
+13 906
|
+8 138
|
+2 749
|
+21 236
|
+32 731
|
+24 785
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
6
|
7
|
5
|
5
|
4
|
6
|
2
|
4
|
4
|
4
|
2
|
3
|
3
|
3
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RINAMIA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 812 372 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 54 625 lei.
-
Este RINAMIA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RINAMIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are RINAMIA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor.
-
Când a fost înființată RINAMIA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 septembrie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RINAMIA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RINAMIA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.