CUI 22366011
DSD CONSTRUCT SRL
DSD CONSTRUCT SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2007 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 438.5 mii lei (+299.7% față de 2024), un profit net de 133.2 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
22366011
Nr. înregistrare
J2007001589264
EUID
ROONRC.J2007001589264
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
STR. DECEBAL, NR.28, AP.2
Data înregistrării
06-09-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.09.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 11-09-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
438 502
Rezultat net
+133 219
Capitaluri proprii
133 607
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9900 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9900 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
71 141
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
86
|
741
|
1 932
|
2 379
|
| Active circulante |
288 076
|
47 841
|
99 788
|
22 797
|
24 753
|
13 554
|
110 858
|
23 513
|
10 788
|
1 653
|
10 782
|
2 712
|
7 781
|
2 873
|
11 716
|
25 762
|
3 981
|
| Stocuri |
1 215
|
899
|
899
|
899
|
5 964
|
5 280
|
4 494
|
899
|
899
|
899
|
899
|
1 489
|
899
|
1 139
|
1 173
|
1 871
|
1 125
|
| Creanțe |
234 806
|
12 555
|
70 751
|
14 750
|
14 401
|
4 802
|
7 552
|
3 495
|
846
|
514
|
484
|
461
|
254
|
1 401
|
1 361
|
1 613
|
2 017
|
| Casa și conturi la bănci |
52 055
|
34 387
|
28 138
|
7 148
|
4 388
|
3 472
|
98 812
|
19 119
|
9 043
|
240
|
9 399
|
762
|
6 628
|
333
|
9 182
|
22 278
|
839
|
| Cheltuieli în avans |
15 907
|
15 907
|
15 907
|
15 907
|
15 907
|
15 907
|
15 907
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
241 517
|
52 359
|
92 664
|
157 318
|
108 413
|
167 946
|
213 485
|
195 895
|
106 421
|
73 156
|
49 383
|
34 915
|
28 779
|
20 090
|
12 866
|
10 605
|
10 439
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 516
|
4 516
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
133 607
|
11 389
|
23 031
|
−118 614
|
−67 753
|
−138 485
|
−86 720
|
−172 382
|
−95 633
|
−71 503
|
−43 117
|
−36 719
|
−20 998
|
−17 131
|
−409
|
17 089
|
−4 079
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
438 502
|
109 697
|
302 580
|
70 710
|
189 307
|
124 218
|
279 784
|
208 974
|
17 603
|
50 681
|
30 464
|
18 000
|
34 027
|
16 919
|
26 572
|
37 828
|
23 362
|
| Venituri totale |
438 502
|
109 697
|
302 580
|
70 714
|
189 307
|
132 660
|
279 794
|
208 975
|
17 603
|
50 681
|
30 464
|
18 000
|
34 027
|
16 919
|
26 572
|
37 835
|
25 453
|
| Cheltuieli totale |
297 329
|
120 242
|
157 908
|
120 868
|
116 683
|
183 269
|
191 334
|
283 634
|
41 558
|
78 504
|
35 949
|
33 181
|
36 873
|
33 641
|
44 070
|
13 855
|
32 951
|
| Rezultat brut |
+141 173
|
−10 545
|
+144 672
|
−50 154
|
+72 624
|
−50 609
|
+88 460
|
−74 659
|
−23 955
|
−27 823
|
−5 485
|
−15 181
|
−2 846
|
−16 722
|
−17 498
|
+23 980
|
−7 498
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+133 219
|
−11 643
|
+141 646
|
−50 861
|
+70 731
|
−51 765
|
+85 663
|
−76 749
|
−24 131
|
−28 385
|
−6 398
|
−15 721
|
−3 867
|
−16 722
|
−17 498
|
+21 169
|
−10 365
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
3
|
4
|
6
|
9
|
2
|
3
|
2
|
1
|
2
|
2
|
2
|
—
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DSD CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 438 502 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 133 219 lei.
-
Este DSD CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DSD CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 septembrie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are DSD CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DSD CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 septembrie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DSD CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DSD CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.