CUI 22475221
STAR ELEVATORS SRL
STAR ELEVATORS SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 500.6 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
22475221
Nr. înregistrare
J40/18093/2007
EUID
ROONRC.J40/18093/2007
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR. DRISTORULUI, NR.97-119, BL.63, SC.B, ET.1, AP.47
Data înregistrării
27-09-2007
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.01.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator judiciar
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electriceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−500 618
Capitaluri proprii
786 393
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
14 566
|
14 565
|
14 565
|
14 565
|
14 565
|
39 645
|
66 815
|
30 961
|
29 879
|
73 389
|
14 124
|
13 583
|
11 257
|
37 114
|
27 960
|
39 709
|
49 529
|
| Active circulante |
2 659 491
|
2 671 613
|
2 671 612
|
2 800 680
|
2 798 533
|
2 618 183
|
2 837 825
|
4 706 694
|
4 266 031
|
5 191 358
|
5 431 668
|
4 982 392
|
5 082 639
|
4 230 783
|
3 945 294
|
4 670 460
|
3 839 648
|
| Stocuri |
1 584 735
|
1 584 736
|
1 584 725
|
1 710 028
|
1 710 028
|
1 473 573
|
1 469 109
|
3 174 142
|
2 670 258
|
3 422 861
|
4 004 367
|
3 736 932
|
3 747 119
|
3 504 969
|
2 889 558
|
3 640 237
|
3 356 529
|
| Creanțe |
1 046 842
|
1 046 842
|
1 046 842
|
1 046 842
|
1 047 342
|
1 095 090
|
1 101 477
|
1 099 247
|
1 446 072
|
1 126 846
|
1 366 382
|
1 172 629
|
1 302 453
|
633 906
|
836 579
|
804 553
|
394 012
|
| Casa și conturi la bănci |
27 914
|
40 035
|
40 045
|
43 810
|
41 163
|
49 520
|
267 239
|
433 305
|
149 701
|
641 651
|
60 919
|
72 831
|
33 067
|
91 908
|
219 157
|
225 670
|
89 107
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
217 606
|
217 606
|
217 606
|
179 950
|
—
|
—
|
—
|
134 186
|
134 186
|
10 479
|
| Datorii |
1 887 664
|
1 399 167
|
1 399 167
|
1 551 695
|
1 517 121
|
1 262 289
|
1 837 411
|
4 481 821
|
4 057 191
|
5 029 466
|
5 249 695
|
4 708 986
|
4 840 588
|
4 066 833
|
3 940 030
|
4 755 856
|
3 898 570
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
786 393
|
1 287 011
|
1 287 010
|
1 263 550
|
1 295 977
|
1 395 539
|
1 067 229
|
473 440
|
456 325
|
452 887
|
376 047
|
286 989
|
253 308
|
201 064
|
167 410
|
88 499
|
1 086
|
| Capital subscris vărsat |
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
500
|
500
|
500
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
153 534
|
10 283
|
84 222
|
1 087 392
|
3 822 394
|
599 991
|
1 740 356
|
2 266 871
|
1 719 024
|
1 101 745
|
799 424
|
761 978
|
1 842 602
|
1 416 718
|
1 562 389
|
| Venituri totale |
37
|
0
|
153 552
|
10 303
|
84 242
|
1 114 225
|
3 828 620
|
600 702
|
1 741 796
|
2 267 240
|
1 719 460
|
1 106 742
|
800 688
|
870 993
|
1 854 644
|
1 441 853
|
1 569 079
|
| Cheltuieli totale |
290 017
|
0
|
125 887
|
42 552
|
182 968
|
774 930
|
2 888 676
|
577 575
|
1 700 887
|
2 181 215
|
1 614 843
|
999 290
|
737 624
|
826 709
|
1 760 702
|
1 336 740
|
1 562 449
|
| Rezultat brut |
−289 980
|
0
|
+27 665
|
−32 249
|
−98 726
|
+339 295
|
+939 944
|
+23 127
|
+40 909
|
+86 025
|
+104 617
|
+107 452
|
+63 064
|
+44 284
|
+93 942
|
+105 113
|
+6 630
|
| Rezultat net |
−500 618
|
0
|
+23 460
|
−32 427
|
−99 562
|
+328 211
|
+901 705
|
+17 115
|
+23 438
|
+76 840
|
+89 058
|
+87 252
|
+52 244
|
+33 154
|
+78 912
|
+87 413
|
+897
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
—
|
1
|
2
|
6
|
6
|
7
|
10
|
11
|
11
|
9
|
12
|
11
|
9
|
10
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STAR ELEVATORS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 500 618 lei.
-
Este STAR ELEVATORS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, STAR ELEVATORS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are STAR ELEVATORS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4321 - Lucrări de instalații electrice.
-
Când a fost înființată STAR ELEVATORS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 septembrie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STAR ELEVATORS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STAR ELEVATORS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.