CUI 22578863
CELITEX SRL
CELITEX SRL este o firmă din Focşani, județul Vrancea, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 27.5 mii lei (+46.7% față de 2024) și un profit net de 11.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
22578863
Nr. înregistrare
J2007000910395
EUID
ROONRC.J2007000910395
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Focşani
Adresă
BLD. UNIRII, NR.17, AP.31
Data înregistrării
17-10-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.10.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și managementCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
27 543
Rezultat net
+11 268
Capitaluri proprii
13 651
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7020 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
350
|
1 237
|
4 975
|
3 167
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 221
|
1 221
|
1 221
|
2 181
|
581
|
581
|
| Active circulante |
14 812
|
14 472
|
5 749
|
2 931
|
7 013
|
16 576
|
21 481
|
17 697
|
20 416
|
24 815
|
35 491
|
33 427
|
27 726
|
21 723
|
23 873
|
26 630
|
22 424
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
14 337
|
14 519
|
15 057
|
18 185
|
24 085
|
33 879
|
30 725
|
25 922
|
21 697
|
21 236
|
20 307
|
19 440
|
| Creanțe |
3
|
1 888
|
—
|
1 102
|
1 333
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
1 600
|
1 600
|
| Casa și conturi la bănci |
14 809
|
12 584
|
5 749
|
1 829
|
5 680
|
2 239
|
6 962
|
2 640
|
2 231
|
730
|
1 612
|
2 702
|
1 804
|
26
|
2 637
|
4 723
|
1 384
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
896
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 511
|
14 524
|
8 901
|
4 637
|
5 773
|
20 576
|
27 364
|
25 639
|
24 202
|
22 377
|
31 152
|
37 604
|
36 381
|
32 006
|
25 559
|
21 767
|
18 036
|
| Capitaluri proprii |
13 651
|
2 081
|
1 823
|
1 461
|
1 240
|
−4 000
|
−5 883
|
−7 942
|
−3 786
|
2 438
|
4 339
|
−2 956
|
−7 434
|
−9 062
|
495
|
5 444
|
4 969
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
27 543
|
18 779
|
13 723
|
10 284
|
28 653
|
13 624
|
29 715
|
34 766
|
33 085
|
34 107
|
38 476
|
35 078
|
38 139
|
39 601
|
29 756
|
29 779
|
30 286
|
| Venituri totale |
27 543
|
23 279
|
13 723
|
10 284
|
28 653
|
13 624
|
29 715
|
34 766
|
33 085
|
34 107
|
38 476
|
35 078
|
38 139
|
39 601
|
29 756
|
29 779
|
30 286
|
| Cheltuieli totale |
14 445
|
22 924
|
13 292
|
9 754
|
22 553
|
11 332
|
26 764
|
37 879
|
38 509
|
34 985
|
30 027
|
29 548
|
35 499
|
49 157
|
34 705
|
27 623
|
29 302
|
| Rezultat brut |
+13 098
|
+355
|
+431
|
+530
|
+6 100
|
+2 292
|
+2 951
|
−3 113
|
−5 424
|
−878
|
+8 449
|
+5 530
|
+2 640
|
−9 556
|
−4 949
|
+2 156
|
+984
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+11 268
|
+257
|
+362
|
+221
|
+5 240
|
+1 883
|
+2 060
|
−4 156
|
−6 224
|
−1 901
|
+7 295
|
+4 478
|
+1 627
|
−9 556
|
−4 949
|
+475
|
−686
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
—
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CELITEX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 27 543 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 11 268 lei.
-
Este CELITEX SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, CELITEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CELITEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management.
-
Când a fost înființată CELITEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 octombrie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CELITEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CELITEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.