CUI 22590182
GEOWAY S.R.L.
GEOWAY S.R.L. este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2025 a raportat o pierdere netă de 590 lei.
Date de identificare
CUI
22590182
Nr. înregistrare
J16/2025/2007
EUID
ROONRC.J16/2025/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
STR. PALTINULUI, NR.4, BL.175D, SC.1, ET.4, AP.20
Data înregistrării
18-10-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.10.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 16-02-2022
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4666 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−590
Capitaluri proprii
−254 088
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
7 202
|
8 558
|
9 323
|
14 728
|
26 836
|
34 602
|
42 912
|
51 905
|
26 145
|
20 594
|
30 101
|
15 666
|
27 182
|
44 954
|
19 080
|
18 661
|
| Active circulante |
298 468
|
298 468
|
298 468
|
301 653
|
298 858
|
301 879
|
434 044
|
450 906
|
484 312
|
498 530
|
477 684
|
319 611
|
264 972
|
172 993
|
95 693
|
38 407
|
| Stocuri |
9 415
|
9 415
|
9 415
|
9 415
|
9 415
|
9 415
|
123 239
|
157 763
|
141 073
|
197 511
|
162 867
|
64 792
|
—
|
10
|
13 540
|
—
|
| Creanțe |
290 231
|
290 231
|
290 231
|
290 231
|
290 231
|
290 231
|
309 824
|
315 803
|
341 451
|
283 428
|
305 577
|
244 767
|
262 485
|
150 257
|
76 212
|
29 544
|
| Casa și conturi la bănci |
−1 178
|
−1 178
|
−1 178
|
2 007
|
−788
|
2 233
|
981
|
−22 660
|
1 788
|
17 591
|
9 240
|
10 052
|
2 487
|
22 726
|
5 941
|
8 863
|
| Datorii |
559 758
|
559 758
|
559 757
|
562 942
|
563 150
|
559 726
|
560 032
|
531 919
|
519 475
|
531 009
|
523 004
|
368 524
|
328 453
|
202 584
|
103 391
|
54 618
|
| Capitaluri proprii |
−254 088
|
−252 732
|
−251 966
|
−246 561
|
−237 456
|
−223 245
|
−83 076
|
−29 108
|
−9 018
|
−11 885
|
−15 219
|
−33 247
|
−36 299
|
15 363
|
11 382
|
2 450
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
88 629
|
530 316
|
631 763
|
526 953
|
542 231
|
409 483
|
462 502
|
451 950
|
202 919
|
114 024
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
3 500
|
0
|
0
|
88 659
|
544 927
|
633 344
|
530 897
|
542 833
|
415 083
|
463 533
|
451 863
|
202 950
|
114 024
|
| Cheltuieli totale |
590
|
766
|
5 405
|
12 500
|
14 211
|
140 169
|
141 722
|
559 927
|
629 711
|
525 226
|
520 370
|
410 104
|
515 195
|
445 945
|
190 092
|
110 974
|
| Rezultat brut |
−590
|
−766
|
−5 405
|
−9 000
|
−14 211
|
−140 169
|
−53 063
|
−15 000
|
+3 633
|
+5 671
|
+22 463
|
+4 979
|
−51 662
|
+5 918
|
+12 858
|
+3 050
|
| Rezultat net |
Față de 2023
|
−766
|
−5 405
|
−9 105
|
−14 211
|
−140 169
|
−53 967
|
−20 091
|
+2 867
|
+3 334
|
+18 029
|
+3 052
|
−51 662
|
+3 981
|
+8 932
|
+1 406
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
2
|
3
|
4
|
2
|
2
|
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este GEOWAY S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, GEOWAY S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are GEOWAY S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie.
-
Când a fost înființată GEOWAY S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 octombrie 2007.
-
Unde are sediul GEOWAY S.R.L.?
-
Sediul firmei GEOWAY S.R.L. (CUI 22590182) este în STR. PALTINULUI, NR.4, BL.175D, SC.1, ET.4, AP.20, Craiova, județul Dolj.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GEOWAY S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GEOWAY S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.