CUI 2266875
VANILCOM SRL
VANILCOM SRL este o firmă din Brăila, județul Brăila, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.4 mil. lei (−10.9% față de 2024), un profit net de 9.2 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
2266875
Nr. înregistrare
J1991001147096
EUID
ROONRC.J09/1147/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Brăila
Localitate
Brăila
Adresă
Cal. Călăraşilor, Nr. , C.P.
Data înregistrării
27-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
-
1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 404 182
Rezultat net
+9 197
Capitaluri proprii
372 280
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
157
|
10 876
|
17 835
|
27 124
|
28 804
|
33 381
|
37 486
|
45 214
|
50 461
|
57 649
|
65 287
|
72 475
|
96 504
|
106 839
|
117 345
|
23 203
|
42 050
|
| Active circulante |
478 817
|
371 851
|
357 708
|
279 263
|
256 643
|
230 087
|
211 663
|
176 363
|
146 160
|
75 843
|
47 919
|
47 754
|
31 093
|
41 464
|
45 068
|
50 260
|
41 568
|
| Stocuri |
44 250
|
39 690
|
25 269
|
61 379
|
31 118
|
32 029
|
30 328
|
29 145
|
46 077
|
36 514
|
36 879
|
36 766
|
28 026
|
33 035
|
39 060
|
37 533
|
34 032
|
| Creanțe |
—
|
—
|
1 848
|
3 852
|
28 189
|
14 629
|
7 970
|
9 443
|
16 556
|
2 220
|
17
|
1 766
|
—
|
—
|
712
|
22
|
700
|
| Casa și conturi la bănci |
134 567
|
232 161
|
330 591
|
214 032
|
197 336
|
183 429
|
173 365
|
137 775
|
83 527
|
37 109
|
11 023
|
9 222
|
3 067
|
8 429
|
5 296
|
12 705
|
6 836
|
| Cheltuieli în avans |
2 312
|
3 436
|
3 573
|
1 673
|
1 310
|
238
|
376
|
1 262
|
—
|
—
|
1 293
|
166
|
888
|
3 197
|
3 635
|
3 876
|
1 956
|
| Datorii |
109 006
|
23 183
|
34 100
|
23 608
|
32 856
|
23 912
|
33 905
|
42 244
|
28 935
|
16 123
|
7 200
|
40 611
|
51 287
|
48 284
|
58 292
|
57 900
|
55 627
|
| Capitaluri proprii |
372 280
|
362 980
|
345 016
|
284 452
|
253 901
|
239 794
|
215 620
|
180 595
|
167 686
|
117 369
|
107 299
|
79 784
|
77 198
|
103 216
|
107 756
|
19 439
|
29 947
|
| Capital subscris vărsat |
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
16 000
|
16 000
|
16 000
|
16 000
|
16 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 404 182
|
1 576 375
|
2 045 384
|
1 716 485
|
1 407 741
|
1 678 656
|
1 972 898
|
1 584 282
|
1 480 375
|
1 124 301
|
1 018 842
|
996 677
|
938 449
|
1 035 897
|
1 223 291
|
1 266 911
|
1 331 476
|
| Venituri totale |
1 424 747
|
1 602 909
|
2 061 509
|
1 725 982
|
1 413 059
|
1 696 010
|
1 996 475
|
1 587 904
|
1 493 909
|
1 128 168
|
1 030 563
|
1 006 811
|
943 077
|
1 043 766
|
1 227 776
|
1 268 169
|
1 335 728
|
| Cheltuieli totale |
1 413 798
|
1 581 523
|
1 989 028
|
1 689 775
|
1 396 716
|
1 669 116
|
1 954 777
|
1 567 646
|
1 468 770
|
1 116 081
|
1 002 942
|
989 392
|
969 095
|
1 063 305
|
1 243 368
|
1 272 226
|
1 331 401
|
| Rezultat brut |
+10 949
|
+21 386
|
+72 481
|
+36 207
|
+16 343
|
+26 894
|
+41 698
|
+20 258
|
+25 139
|
+12 087
|
+27 621
|
+17 419
|
−26 018
|
−19 539
|
−15 592
|
−4 057
|
+4 327
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+9 197
|
+17 964
|
+60 564
|
+30 551
|
+14 107
|
+24 174
|
+35 026
|
+12 908
|
+21 318
|
+10 068
|
+27 516
|
+17 419
|
−26 018
|
−19 539
|
−15 592
|
−10 507
|
−1 752
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
5
|
8
|
9
|
9
|
9
|
9
|
4
|
4
|
7
|
8
|
—
|
9
|
10
|
8
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VANILCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 404 182 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 9 197 lei.
-
Este VANILCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, VANILCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are VANILCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată VANILCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VANILCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VANILCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.