CUI 22672622
RINION CONSTRUCT S.R.L.
RINION CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Mitreni, județul Călărași, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2021 a raportat o pierdere netă de 4.7 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
22672622
Nr. înregistrare
J51/682/2007
EUID
ROONRC.J51/682/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Mitreni
Adresă
SAT MITRENI COM. MITRENI
Data înregistrării
01-11-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.10.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 20-11-2023
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2021
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−4 718
Capitaluri proprii
4 449
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2021 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
4 718
|
69 876
|
49 756
|
24 910
|
19 579
|
19 579
|
14 339
|
14 339
|
14 339
|
13 884
|
17 124
|
17 124
|
| Active circulante |
4 449
|
185 532
|
1 579 105
|
1 739 475
|
1 208 963
|
774 606
|
537 952
|
296 895
|
363 536
|
463 839
|
297 152
|
117 658
|
142 617
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
26 879
|
17 280
|
108 016
|
191 723
|
102 076
|
80
|
—
|
3 652
|
21 504
|
| Creanțe |
—
|
180 701
|
960 589
|
4 623
|
34 141
|
755 020
|
319 808
|
45 195
|
252 467
|
44 972
|
24 972
|
72 825
|
27 937
|
| Casa și conturi la bănci |
4 449
|
4 831
|
618 516
|
1 734 852
|
1 147 943
|
2 306
|
110 128
|
59 977
|
8 993
|
418 787
|
272 180
|
41 181
|
93 176
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
186 745
|
264 480
|
111 564
|
111 470
|
117 000
|
154 205
|
| Datorii |
0
|
150 677
|
1 135 196
|
71 188
|
81 955
|
196 997
|
59 363
|
68 850
|
13 276
|
23 612
|
24 721
|
81 451
|
127 247
|
| Capitaluri proprii |
4 449
|
39 573
|
513 785
|
1 718 043
|
1 151 918
|
597 188
|
498 168
|
429 129
|
629 079
|
566 130
|
397 785
|
170 331
|
186 699
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
16 807
|
1 429 324
|
1 243 420
|
2 145 281
|
1 803 305
|
1 941 613
|
641 254
|
838 374
|
639 236
|
493 910
|
837 566
|
641 670
|
| Venituri totale |
0
|
44 110
|
1 429 324
|
1 243 420
|
2 145 281
|
1 803 305
|
1 941 613
|
641 254
|
838 394
|
639 261
|
493 934
|
839 221
|
646 705
|
| Cheltuieli totale |
4 718
|
100 368
|
986 814
|
647 279
|
814 447
|
1 685 425
|
1 859 424
|
601 301
|
763 455
|
437 135
|
165 042
|
848 424
|
638 326
|
| Rezultat brut |
−4 718
|
−56 258
|
+442 510
|
+596 141
|
+1 330 834
|
+117 880
|
+82 189
|
+39 953
|
+74 939
|
+202 126
|
+328 892
|
−9 203
|
+8 379
|
| Rezultat net |
Față de 2020
−4 718
|
−56 981
|
+428 217
|
+583 706
|
+1 309 381
|
+99 020
|
+69 039
|
+33 561
|
+62 949
|
+170 562
|
+276 269
|
−16 368
|
+2 646
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2020
|
1
|
20
|
23
|
31
|
34
|
50
|
41
|
39
|
27
|
12
|
8
|
18
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2021 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este RINION CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, RINION CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are RINION CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată RINION CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 2007.
-
Unde are sediul RINION CONSTRUCT S.R.L.?
-
Sediul firmei RINION CONSTRUCT S.R.L. (CUI 22672622) este în SAT MITRENI COM. MITRENI, Mitreni, județul Călărași.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2021 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RINION CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RINION CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.