CUI 2277491
COMBUTUC SRL
COMBUTUC SRL este o firmă din Batogu, județul Brăila, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2 mil. lei (+9.5% față de 2024), un profit net de 280.1 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
2277491
Nr. înregistrare
J1991000791090
EUID
ROONRC.J1991000791090
Formă juridică
SRL
Județ
Brăila
Localitate
Batogu
Adresă
STR. MARIA FILOTTI, NR.42
Data înregistrării
27-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 047 146
Rezultat net
+280 143
Capitaluri proprii
6 022 947
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 838 004
|
4 883 652
|
5 102 440
|
5 309 827
|
3 841 542
|
3 497 206
|
3 499 974
|
3 193 214
|
2 034 529
|
1 742 294
|
1 810 128
|
1 564 106
|
1 532 063
|
1 243 810
|
1 342 712
|
1 290 691
|
1 427 721
|
| Active circulante |
1 514 938
|
1 539 778
|
1 025 431
|
1 769 334
|
825 782
|
1 564 806
|
1 393 854
|
921 480
|
1 520 887
|
1 487 791
|
1 223 804
|
1 109 405
|
1 259 432
|
954 221
|
614 290
|
588 871
|
382 908
|
| Stocuri |
1 147 530
|
991 028
|
543 514
|
733 109
|
204 373
|
366 439
|
174 710
|
226 134
|
199 014
|
215 067
|
137 663
|
244 765
|
388 946
|
524 427
|
280 574
|
225 140
|
322 970
|
| Creanțe |
76 183
|
97 318
|
285 891
|
453 485
|
81 150
|
117 083
|
153 700
|
341 696
|
244 752
|
469 029
|
609 264
|
639 686
|
293 529
|
405 025
|
296 017
|
328 849
|
55 371
|
| Casa și conturi la bănci |
291 225
|
451 432
|
196 026
|
582 740
|
540 259
|
1 081 284
|
1 065 444
|
353 650
|
1 077 121
|
803 695
|
476 877
|
224 954
|
576 957
|
24 769
|
37 699
|
34 882
|
4 567
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
49 273
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 546
|
1 546
|
5 631
|
6 357
|
5 738
|
29 335
|
1 902
|
2 298
|
121
|
1 620
|
| Datorii |
329 995
|
459 899
|
152 830
|
1 214 832
|
366 515
|
431 276
|
471 249
|
552 989
|
415 150
|
709 193
|
796 282
|
710 021
|
552 437
|
807 252
|
826 425
|
823 752
|
799 341
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
24 542
|
42 174
|
59 806
|
78 769
|
98 875
|
124 082
|
272 916
|
323 964
|
| Capitaluri proprii |
6 022 947
|
6 012 804
|
5 975 041
|
5 864 329
|
4 300 809
|
4 630 736
|
4 422 579
|
3 563 251
|
3 141 812
|
2 501 981
|
2 201 833
|
1 909 422
|
2 189 624
|
1 293 806
|
1 008 793
|
783 015
|
688 944
|
| Capital subscris vărsat |
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
4 110
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 047 146
|
1 869 163
|
2 275 322
|
2 943 860
|
3 178 870
|
1 633 855
|
2 458 589
|
1 874 795
|
2 021 369
|
1 913 299
|
2 035 686
|
2 067 842
|
3 613 897
|
1 890 020
|
1 662 346
|
1 467 814
|
1 303 464
|
| Venituri totale |
2 287 971
|
2 163 713
|
2 429 135
|
3 623 238
|
3 090 229
|
1 966 254
|
2 477 720
|
2 078 476
|
2 336 711
|
2 087 390
|
2 134 136
|
2 264 466
|
3 889 098
|
2 682 789
|
2 292 003
|
1 933 999
|
1 881 888
|
| Cheltuieli totale |
1 955 736
|
1 955 310
|
2 157 769
|
1 930 196
|
1 547 128
|
1 496 283
|
1 409 021
|
1 502 000
|
1 572 951
|
1 543 758
|
1 788 069
|
2 063 601
|
2 698 455
|
2 324 950
|
2 049 144
|
1 817 069
|
1 756 124
|
| Rezultat brut |
+332 235
|
+208 403
|
+271 366
|
+1 693 042
|
+1 543 101
|
+469 971
|
+1 068 699
|
+576 476
|
+763 760
|
+543 632
|
+346 067
|
+200 865
|
+1 190 643
|
+357 839
|
+242 859
|
+116 930
|
+125 764
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+280 143
|
+168 198
|
+252 016
|
+1 668 783
|
+1 512 620
|
+456 474
|
+1 048 796
|
+558 219
|
+745 133
|
+448 748
|
+286 113
|
+169 798
|
+995 818
|
+284 136
|
+203 471
|
+94 070
|
+104 915
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
4
|
8
|
10
|
8
|
9
|
10
|
10
|
10
|
14
|
12
|
14
|
15
|
17
|
15
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMBUTUC SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 047 146 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 280 143 lei.
-
Este COMBUTUC SRL plătitoare de TVA?
-
Da, COMBUTUC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are COMBUTUC SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase.
-
Când a fost înființată COMBUTUC SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 septembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMBUTUC SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMBUTUC SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.