CUI 22833095
DECOSMETAL CONSTRUCT SRL
DECOSMETAL CONSTRUCT SRL este o firmă din Sântion, județul Bihor, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 155.2 mii lei (+36.2% față de 2017), o pierdere netă de 2.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
22833095
Nr. înregistrare
J05/3007/2007
EUID
ROONRC.J05/3007/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Sântion
Adresă
SÂNTION, Nr. 298A, C.P. 417078
Data înregistrării
29-11-2007
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 31.03.2015
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 23-03-2022
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2018
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
155 186
Rezultat net
−2 450
Capitaluri proprii
−4 697
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active circulante |
167 692
|
71 384
|
79 601
|
41 234
|
21 606
|
21 606
|
21 606
|
21 606
|
22 142
|
103 558
|
| Stocuri |
482
|
106
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
100 902
|
61 025
|
8 605
|
1 230
|
1 216
|
1 216
|
1 216
|
1 216
|
1 216
|
30
|
| Casa și conturi la bănci |
66 308
|
10 253
|
70 996
|
40 004
|
20 390
|
20 390
|
20 390
|
20 390
|
20 926
|
103 528
|
| Cheltuieli în avans |
12 000
|
12 000
|
12 000
|
1 186
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
184 389
|
85 632
|
46 554
|
8 260
|
3 601
|
3 601
|
3 601
|
3 601
|
4 137
|
61 513
|
| Capitaluri proprii |
−4 697
|
−2 248
|
45 047
|
34 160
|
18 005
|
18 005
|
18 005
|
18 005
|
18 005
|
42 045
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2017
155 186
|
113 961
|
163 861
|
47 652
|
0
|
0
|
0
|
0
|
8 950
|
153 882
|
| Venituri totale |
159 117
|
114 982
|
163 916
|
47 652
|
0
|
0
|
0
|
0
|
8 955
|
153 882
|
| Cheltuieli totale |
158 984
|
160 298
|
148 112
|
30 069
|
—
|
—
|
—
|
—
|
30 845
|
104 066
|
| Rezultat brut |
+133
|
−45 316
|
+15 804
|
+17 583
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−21 890
|
+49 816
|
| Rezultat net |
Față de 2017
−2 450
|
−47 294
|
+10 887
|
+16 154
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−24 040
|
+41 845
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2017
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DECOSMETAL CONSTRUCT SRL în 2018?
-
Bilanțul pe 2018 arată o cifră de afaceri netă de 155 186 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 2 450 lei.
-
Este DECOSMETAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, DECOSMETAL CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DECOSMETAL CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DECOSMETAL CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DECOSMETAL CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DECOSMETAL CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.