CUI 22844400
M & J CONSTRUCT SRL
M & J CONSTRUCT SRL este o firmă din Floreşti, județul Cluj, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o pierdere netă de 1.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
22844400
Nr. înregistrare
J2007005162120
EUID
ROONRC.J2007005162120
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Floreşti
Adresă
STR. FLORILOR, NR.202, AP.12
Data înregistrării
30-11-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−1 402
Capitaluri proprii
−75 442
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
51 884
|
53 287
|
80 184
|
80 184
|
80 184
|
80 184
|
80 184
|
80 184
|
80 184
|
61 830
|
6 872
|
5 722
|
4 456
|
0
|
1 627
|
4 881
|
8 136
|
| Active circulante |
453
|
455
|
40 753
|
15 973
|
721 368
|
761 058
|
771 688
|
866 468
|
866 468
|
731 206
|
553 829
|
277 128
|
134 587
|
43 324
|
10 507
|
3 793
|
3 912
|
| Stocuri |
—
|
—
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
0
|
—
|
—
|
0
|
393
|
—
|
2 619
|
| Creanțe |
—
|
—
|
15 905
|
15 905
|
235 905
|
235 905
|
235 905
|
235 920
|
235 920
|
235 905
|
241 801
|
225 898
|
112 052
|
30 000
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
453
|
455
|
24 548
|
−232
|
485 163
|
524 853
|
535 483
|
630 248
|
630 248
|
495 001
|
312 028
|
51 230
|
22 535
|
13 324
|
10 114
|
3 793
|
1 293
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
127 779
|
127 782
|
168 080
|
122 204
|
123 004
|
147 986
|
147 534
|
239 480
|
239 480
|
159 502
|
165 498
|
113 350
|
18 722
|
16 658
|
58 040
|
42 831
|
24 607
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−75 442
|
−74 040
|
−47 143
|
−26 047
|
678 548
|
693 256
|
704 338
|
707 172
|
707 172
|
633 534
|
395 203
|
169 500
|
120 321
|
26 666
|
−45 906
|
−34 157
|
−12 559
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
195 129
|
559 914
|
543 460
|
353 210
|
183 441
|
122 018
|
6 330
|
2 591
|
15 300
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
195 129
|
559 914
|
543 460
|
353 210
|
183 441
|
122 720
|
6 330
|
2 591
|
15 300
|
| Cheltuieli totale |
1 402
|
26 897
|
21 096
|
21 494
|
14 708
|
11 082
|
2 834
|
—
|
120 600
|
275 142
|
274 160
|
294 227
|
84 284
|
41 735
|
18 080
|
22 539
|
25 083
|
| Rezultat brut |
−1 402
|
−26 897
|
−21 096
|
−21 494
|
−14 708
|
−11 082
|
−2 834
|
0
|
+74 529
|
+284 772
|
+269 300
|
+58 983
|
+99 157
|
+80 985
|
−11 750
|
−19 948
|
−9 783
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−1 402
|
−26 897
|
−21 096
|
−21 494
|
−14 708
|
−11 082
|
−2 834
|
0
|
+73 638
|
+238 331
|
+225 703
|
+49 179
|
+93 655
|
+72 572
|
−11 750
|
−21 598
|
−11 342
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2
|
12
|
17
|
18
|
8
|
5
|
3
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este M & J CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, M & J CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are M & J CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată M & J CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 2007.
-
Unde are sediul M & J CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei M & J CONSTRUCT SRL (CUI 22844400) este în STR. FLORILOR, NR.202, AP.12, Floreşti, județul Cluj.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către M & J CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește M & J CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.