CUI 22913844
DIRECT ONE SA
DIRECT ONE SA este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit. Firma este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 48.5 mil. lei (+9.0% față de 2024), un profit net de 54.3 mil. lei și 64 de angajați.
Date de identificare
CUI
22913844
Nr. înregistrare
J2008014066405
EUID
ROONRC.J2008014066405
Formă juridică
SA
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
BLD POLIGRAFIEI, NR.1A, ANA TOWER, ET.19
Data înregistrării
12-12-2007
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.08.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 17-12-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelitCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3314 - Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6120 - Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6492 - Alte activităţi de creditare
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
7751 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
-
7752 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
48 510 397
Rezultat net
+54 254 513
Capitaluri proprii
171 061 516
Număr mediu de salariați
64
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
180 449 910
|
221 445 601
|
217 344 545
|
186 644 612
|
183 423 796
|
190 310 231
|
192 690 480
|
137 721 049
|
146 925 413
|
101 813 462
|
77 172 775
|
98 710 856
|
84 423 495
|
92 708 259
|
98 867 998
|
108 196 177
|
94 508 305
|
| Active circulante |
23 127 825
|
14 140 536
|
7 955 165
|
19 444 916
|
31 615 699
|
41 188 853
|
36 121 995
|
28 768 486
|
18 900 668
|
28 612 778
|
29 636 092
|
27 380 231
|
24 903 355
|
20 346 345
|
17 340 693
|
10 537 241
|
15 168 441
|
| Stocuri |
5 131 139
|
2 094 803
|
75 088
|
75 088
|
83 366
|
62 057
|
61 182
|
185 169
|
82 756
|
14 242
|
17 021
|
14 754
|
10 411
|
10 695
|
79 090
|
2 989
|
77 794
|
| Creanțe |
15 759 715
|
7 578 003
|
5 568 907
|
3 658 440
|
12 233 864
|
39 259 626
|
32 199 609
|
19 251 437
|
14 164 463
|
21 439 748
|
15 414 477
|
18 424 811
|
19 126 886
|
13 810 695
|
6 323 065
|
9 355 675
|
8 077 909
|
| Casa și conturi la bănci |
2 236 971
|
4 467 730
|
2 311 170
|
15 711 388
|
19 298 469
|
1 867 170
|
3 861 204
|
9 331 880
|
4 653 449
|
7 158 788
|
14 204 594
|
6 923 721
|
2 985 544
|
4 576 327
|
2 964 952
|
1 178 577
|
7 012 738
|
| Cheltuieli în avans |
202 955
|
352 308
|
391 536
|
539 868
|
661 491
|
1 311 019
|
1 598 818
|
1 825 006
|
2 285 449
|
1 653 096
|
1 433 504
|
1 800 248
|
3 968 736
|
1 853 852
|
1 982 431
|
1 994 608
|
49 704
|
| Datorii |
18 960 956
|
45 488 231
|
59 028 352
|
62 835 309
|
12 705 424
|
57 111 186
|
59 466 359
|
60 603 657
|
68 769 668
|
38 203 032
|
45 445 822
|
53 569 763
|
59 426 667
|
65 585 863
|
76 040 537
|
73 744 915
|
74 481 059
|
| Venituri în avans |
13 758 218
|
15 248 861
|
16 805 099
|
18 687 180
|
5 140 731
|
5 782 549
|
7 046 411
|
10 702 359
|
15 757 451
|
17 946 312
|
11 002 182
|
13 098 155
|
15 194 309
|
12 353 469
|
12 470 482
|
12 788 011
|
9 265 168
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
171 061 516
|
175 201 353
|
149 857 795
|
125 106 907
|
197 854 831
|
169 916 368
|
163 898 523
|
97 008 525
|
83 584 411
|
75 929 992
|
51 794 367
|
61 223 417
|
38 674 610
|
36 969 124
|
29 680 103
|
34 195 100
|
25 980 223
|
| Capital subscris vărsat |
27 176 145
|
27 176 145
|
18 117 430
|
18 117 430
|
18 117 430
|
18 117 430
|
18 117 430
|
18 117 430
|
13 717 160
|
13 717 160
|
13 695 500
|
28 200 000
|
28 200 000
|
28 200 000
|
28 200 000
|
28 200 000
|
20 000 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
48 510 397
|
44 504 511
|
23 049 293
|
23 616 363
|
20 607 974
|
31 236 119
|
41 948 305
|
48 538 374
|
47 891 926
|
45 524 014
|
42 421 477
|
48 033 352
|
45 778 531
|
44 887 142
|
35 735 725
|
31 363 364
|
29 801 054
|
| Venituri totale |
181 540 817
|
57 468 759
|
49 371 812
|
42 527 751
|
196 944 915
|
31 697 484
|
42 894 989
|
49 758 534
|
50 152 604
|
49 858 454
|
45 146 085
|
50 428 264
|
50 178 498
|
50 118 899
|
41 218 756
|
37 497 177
|
30 879 561
|
| Cheltuieli totale |
124 439 489
|
37 734 243
|
22 032 991
|
21 830 044
|
93 627 972
|
23 452 706
|
29 717 941
|
33 529 112
|
34 898 522
|
30 962 771
|
29 575 659
|
40 505 834
|
41 164 719
|
41 542 607
|
37 795 305
|
32 591 846
|
26 058 055
|
| Rezultat brut |
+57 101 328
|
+19 734 516
|
+27 338 821
|
+20 697 707
|
+103 316 943
|
+8 244 778
|
+13 177 048
|
+16 229 422
|
+15 254 082
|
+18 895 683
|
+15 570 426
|
+9 922 430
|
+9 013 779
|
+8 576 292
|
+3 423 451
|
+4 905 331
|
+4 821 506
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+54 254 513
|
+16 284 843
|
+24 750 889
|
+17 378 614
|
+99 570 288
|
+6 818 937
|
+11 263 621
|
+12 835 732
|
+12 285 919
|
+15 724 068
|
+12 738 021
|
+8 158 692
|
+7 649 766
|
+7 299 079
|
+2 926 980
|
+4 214 877
|
+4 155 359
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
62
|
21
|
21
|
22
|
25
|
25
|
30
|
36
|
30
|
25
|
46
|
45
|
46
|
37
|
25
|
19
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DIRECT ONE SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 48 510 397 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 54 254 513 lei.
-
Este DIRECT ONE SA plătitoare de TVA?
-
Da, DIRECT ONE SA este înregistrată în scopuri de TVA din 17 decembrie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are DIRECT ONE SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit.
-
Când a fost înființată DIRECT ONE SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DIRECT ONE SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DIRECT ONE SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.