CUI 2291747
CORIMEX SA
CORIMEX SA este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 529.5 mii lei (−3.1% față de 2023) și un profit net de 29.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
2291747
Nr. înregistrare
J16/29/1991
EUID
ROONRC.J1991000029162
Formă juridică
SA
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
STR. CARACAL, NR.105
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 26-02-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
529 492
Rezultat net
+29 651
Capitaluri proprii
11 871 440
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4643 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
11 924 891
|
11 555 453
|
12 069 198
|
12 211 198
|
12 211 198
|
12 211 198
|
12 211 198
|
12 211 298
|
12 211 221
|
7 403 224
|
7 402 013
|
7 227 794
|
5 265 843
|
4 379 927
|
| Active circulante |
566 556
|
779 334
|
458 534
|
388 694
|
405 994
|
345 971
|
254 533
|
822 680
|
1 101 511
|
1 969 238
|
2 327 452
|
1 787 764
|
3 471 200
|
2 346 988
|
| Stocuri |
—
|
—
|
67 462
|
68 138
|
106 196
|
107 938
|
112 272
|
228 289
|
275 325
|
324 557
|
461 897
|
480 228
|
596 840
|
680 288
|
| Creanțe |
564 576
|
701 546
|
356 933
|
306 174
|
288 095
|
220 746
|
139 486
|
536 842
|
775 825
|
1 600 700
|
1 780 144
|
1 027 343
|
2 666 709
|
1 243 900
|
| Casa și conturi la bănci |
1 980
|
77 788
|
34 139
|
14 382
|
11 703
|
17 287
|
2 775
|
57 549
|
50 361
|
43 981
|
85 411
|
280 193
|
207 651
|
422 800
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
2 450
|
2 871
|
13 295
|
18 125
|
8 615
|
7 264
|
8 262
|
10 515
|
| Datorii |
620 007
|
235 968
|
965 844
|
817 418
|
786 151
|
563 351
|
380 818
|
607 421
|
648 982
|
1 889 637
|
1 999 043
|
1 263 974
|
2 393 723
|
1 269 198
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
12 210
|
13 354
|
16 256
|
18 134
|
31 035
|
32 383
|
20 990
|
19 528
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
11 871 440
|
12 098 819
|
11 561 888
|
11 782 474
|
11 831 041
|
11 993 818
|
12 075 153
|
12 416 074
|
12 660 789
|
7 482 816
|
7 708 002
|
7 726 465
|
6 330 592
|
5 448 704
|
| Capital subscris vărsat |
254 228
|
254 228
|
254 228
|
254 228
|
254 228
|
254 228
|
254 228
|
254 228
|
254 228
|
254 228
|
254 228
|
254 228
|
166 228
|
166 228
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
529 492
|
546 491
|
513 320
|
482 053
|
396 819
|
445 163
|
823 801
|
1 390 814
|
1 686 548
|
2 183 467
|
2 952 761
|
3 569 192
|
4 258 438
|
5 717 143
|
| Venituri totale |
529 492
|
546 491
|
513 320
|
911 885
|
396 819
|
445 613
|
865 646
|
1 444 627
|
2 653 504
|
2 244 320
|
3 080 790
|
3 728 360
|
4 455 783
|
5 972 380
|
| Cheltuieli totale |
494 193
|
501 217
|
610 478
|
954 469
|
555 648
|
526 248
|
1 206 566
|
1 689 342
|
2 690 673
|
2 467 929
|
3 142 386
|
3 790 238
|
4 542 671
|
5 894 052
|
| Rezultat brut |
+35 299
|
+45 274
|
−97 158
|
−42 584
|
−158 829
|
−80 635
|
−340 920
|
−244 715
|
−37 169
|
−223 609
|
−61 596
|
−61 878
|
−86 888
|
+78 328
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+29 651
|
+39 809
|
−101 658
|
−48 567
|
−162 776
|
−80 635
|
−340 920
|
−244 715
|
−42 643
|
−225 187
|
−69 803
|
−61 878
|
−95 138
|
+61 395
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
16
|
21
|
21
|
25
|
24
|
29
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CORIMEX SA în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 529 492 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 29 651 lei.
-
Este CORIMEX SA plătitoare de TVA?
-
Da, CORIMEX SA este înregistrată în scopuri de TVA din 26 februarie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are CORIMEX SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor.
-
Când a fost înființată CORIMEX SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CORIMEX SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CORIMEX SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.