CUI 22962170
ERCONT S.R.L.
ERCONT S.R.L. este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 289.5 mii lei (+11.7% față de 2024), un profit net de 51.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
22962170
Nr. înregistrare
J2007024010404
EUID
ROONRC.J2007024010404
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
ALE POARTA ALBĂ, NR.1-3, BL.110, SC.C, ET.7, AP.123
Data înregistrării
19-12-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.12.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscalCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
289 500
Rezultat net
+51 090
Capitaluri proprii
52 290
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
30 411
|
18 769
|
16 405
|
39 022
|
58 739
|
82 824
|
110 771
|
29 431
|
33 606
|
6 250
|
8 407
|
9 583
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
35 039
|
51 011
|
99 645
|
135 324
|
57 921
|
86 846
|
42 693
|
56 620
|
37 402
|
60 345
|
12 075
|
8 578
|
1 776
|
8 628
|
26 511
|
11 011
|
4 312
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
890
|
—
|
—
|
4 312
|
| Creanțe |
30 499
|
9 302
|
77 710
|
132 347
|
30 074
|
74 043
|
9 400
|
11 200
|
18 650
|
14 250
|
5 800
|
5 750
|
760
|
1 210
|
4 723
|
10 350
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
4 540
|
41 709
|
21 935
|
2 977
|
27 847
|
12 803
|
33 293
|
45 420
|
18 752
|
46 095
|
6 275
|
2 828
|
1 016
|
6 528
|
21 788
|
661
|
—
|
| Cheltuieli în avans |
2 564
|
2 708
|
2 232
|
1 631
|
2 176
|
1 300
|
1 300
|
1 300
|
1 398
|
—
|
5 240
|
10 481
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
15 724
|
6 207
|
7 554
|
67 993
|
40 954
|
54 338
|
73 706
|
7 607
|
20 160
|
5 392
|
37 612
|
92 516
|
74 559
|
164 160
|
110 125
|
41 348
|
15 264
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
52 290
|
66 281
|
110 728
|
107 984
|
77 882
|
116 632
|
81 058
|
79 744
|
52 246
|
61 203
|
−11 890
|
−63 874
|
−72 783
|
−155 532
|
−83 614
|
−30 337
|
−10 952
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
289 500
|
259 244
|
289 602
|
289 900
|
284 353
|
291 774
|
260 970
|
232 065
|
214 383
|
174 428
|
125 636
|
61 814
|
120 232
|
32 023
|
114 099
|
101 490
|
46 575
|
| Venituri totale |
289 566
|
259 244
|
289 670
|
289 909
|
284 353
|
291 776
|
261 347
|
232 065
|
214 390
|
174 430
|
125 636
|
61 814
|
120 232
|
32 023
|
114 104
|
102 639
|
46 575
|
| Cheltuieli totale |
235 637
|
208 519
|
178 863
|
181 342
|
205 303
|
174 113
|
179 263
|
151 315
|
161 199
|
98 307
|
69 883
|
51 051
|
36 398
|
103 941
|
166 108
|
120 374
|
53 536
|
| Rezultat brut |
+53 929
|
+50 725
|
+110 807
|
+108 567
|
+79 050
|
+117 663
|
+82 084
|
+80 750
|
+53 191
|
+76 123
|
+55 753
|
+10 763
|
+83 834
|
−71 918
|
−52 004
|
−17 735
|
−6 961
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+51 090
|
+48 520
|
+108 345
|
+106 102
|
+76 682
|
+115 432
|
+79 858
|
+78 544
|
+51 046
|
+73 093
|
+51 984
|
+8 908
|
+82 749
|
−71 918
|
−53 277
|
−19 385
|
−8 428
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
2
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ERCONT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 289 500 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 51 090 lei.
-
Este ERCONT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ERCONT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ERCONT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.
-
Când a fost înființată ERCONT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 decembrie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ERCONT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ERCONT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.