CUI 22965657
A & S DEVELOPMENT SRL
A & S DEVELOPMENT SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul. Firma este plătitoare de TVA din 2007, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.5 mil. lei (+20.3% față de 2024), un profit net de 594.5 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
22965657
Nr. înregistrare
J2007003520227
EUID
ROONRC.J2007003520227
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
STR. PROF. ION INCULEŢ, NR.18, BL.680, SC.C, ET.3, AP.14
Data înregistrării
20-12-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.12.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 21-12-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calculCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 470 887
Rezultat net
+594 506
Capitaluri proprii
1 673 760
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 989 294
|
1 838 743
|
1 957 608
|
1 970 597
|
1 165 181
|
544 551
|
516 019
|
570 454
|
44 037
|
24 022
|
26 118
|
43 274
|
69 934
|
98 811
|
97 013
|
24 197
|
28 785
|
| Active circulante |
303 008
|
544 313
|
258 185
|
1 021 171
|
966 724
|
1 147 175
|
99 000
|
59 762
|
123 621
|
27 693
|
71 411
|
129 587
|
55 294
|
56 908
|
41 169
|
67 100
|
31 237
|
| Stocuri |
6 507
|
2 419
|
2 331
|
93 196
|
6 332
|
1 019
|
5 122
|
—
|
—
|
6 487
|
3 662
|
—
|
—
|
12 301
|
20 292
|
5 805
|
10 821
|
| Creanțe |
153 756
|
137 246
|
110 596
|
815 998
|
950 187
|
1 007 271
|
34 816
|
24 828
|
49 196
|
9 853
|
15 541
|
11 113
|
11 438
|
14 729
|
16 821
|
48 778
|
15 118
|
| Casa și conturi la bănci |
142 745
|
404 648
|
145 258
|
111 977
|
10 205
|
138 885
|
59 062
|
34 934
|
74 425
|
11 353
|
52 208
|
118 474
|
43 856
|
29 878
|
4 056
|
12 517
|
5 298
|
| Cheltuieli în avans |
12 408
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
7 180
|
17 133
|
3 060
|
1 401
|
853
|
7 456
|
3 452
|
3 548
|
| Datorii |
401 170
|
130 215
|
104 519
|
1 403 723
|
865 807
|
550 517
|
326 745
|
406 812
|
38 438
|
15 060
|
17 228
|
75 452
|
61 707
|
102 563
|
85 979
|
45 230
|
31 612
|
| Venituri în avans |
229 780
|
408 520
|
609 033
|
752 797
|
752 797
|
768 058
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 425
|
4 200
|
1 706
|
11 882
|
6 180
|
6 479
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 673 760
|
1 844 321
|
1 502 241
|
835 248
|
513 301
|
373 151
|
288 274
|
223 404
|
129 220
|
43 835
|
97 434
|
95 044
|
60 722
|
52 303
|
47 777
|
43 339
|
25 479
|
| Capital subscris vărsat |
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 470 887
|
2 053 910
|
2 241 474
|
1 276 575
|
848 776
|
630 654
|
566 088
|
571 288
|
474 315
|
408 347
|
287 246
|
353 260
|
306 707
|
293 117
|
273 764
|
249 544
|
212 086
|
| Venituri totale |
2 709 132
|
2 272 809
|
2 425 951
|
1 281 079
|
864 941
|
668 409
|
571 632
|
572 028
|
474 315
|
408 461
|
294 329
|
355 032
|
309 417
|
296 270
|
274 774
|
249 553
|
212 088
|
| Cheltuieli totale |
2 013 396
|
1 697 665
|
1 521 301
|
950 928
|
718 770
|
578 394
|
501 706
|
472 119
|
351 597
|
373 034
|
291 110
|
310 557
|
297 463
|
290 585
|
268 665
|
228 303
|
202 186
|
| Rezultat brut |
+695 736
|
+575 144
|
+904 650
|
+330 151
|
+146 171
|
+90 015
|
+69 926
|
+99 909
|
+122 718
|
+35 427
|
+3 219
|
+44 475
|
+11 954
|
+5 685
|
+6 109
|
+21 250
|
+9 902
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+594 506
|
+508 384
|
+888 730
|
+321 947
|
+140 151
|
+84 877
|
+64 869
|
+94 184
|
+116 980
|
+31 595
|
+2 390
|
+34 168
|
+8 420
|
+4 526
|
+4 430
|
+17 860
|
+5 569
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
6
|
3
|
3
|
2
|
3
|
2
|
3
|
2
|
2
|
2
|
1
|
2
|
2
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut A & S DEVELOPMENT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 470 887 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 594 506 lei.
-
Este A & S DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, A & S DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 decembrie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are A & S DEVELOPMENT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul.
-
Când a fost înființată A & S DEVELOPMENT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 decembrie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către A & S DEVELOPMENT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește A & S DEVELOPMENT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.