CUI 23042404
FILON CONSTRUCT SRL
FILON CONSTRUCT SRL este o firmă din Praid, județul Harghita, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2020 a raportat o cifră de afaceri de 144.3 mii lei (+14.6% față de 2019), o pierdere netă de 56.7 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
23042404
Nr. înregistrare
J19/9/2008
EUID
ROONRC.J19/9/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Praid
Adresă
STR. SÓHÁT, NR.33A
Data înregistrării
15-01-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.01.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2020
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
144 340
Rezultat net
−56 700
Capitaluri proprii
−358 145
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
22 158
|
41 431
|
54 687
|
68 896
|
90 338
|
171 617
|
46 224
|
22 073
|
20 641
|
32 504
|
56 900
|
78 673
|
| Active circulante |
173 085
|
159 379
|
154 618
|
89 201
|
39 386
|
47 760
|
43 676
|
6 727
|
106 603
|
42 207
|
818
|
101 923
|
| Stocuri |
—
|
4 006
|
3 235
|
2 564
|
—
|
—
|
—
|
—
|
52 534
|
20 286
|
—
|
1 177
|
| Creanțe |
154 486
|
135 453
|
126 315
|
79 336
|
46 802
|
35 390
|
42 898
|
5 348
|
53 407
|
21 820
|
29
|
100 609
|
| Casa și conturi la bănci |
18 599
|
19 920
|
25 068
|
7 301
|
−7 416
|
12 370
|
778
|
1 379
|
662
|
101
|
789
|
137
|
| Cheltuieli în avans |
17 959
|
17 454
|
17 454
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
571 347
|
519 708
|
536 675
|
498 399
|
458 080
|
411 397
|
247 125
|
187 845
|
193 744
|
141 456
|
124 504
|
211 183
|
| Capitaluri proprii |
−358 145
|
−301 444
|
−309 916
|
−340 302
|
−328 356
|
−192 020
|
−157 225
|
−159 045
|
−66 500
|
−66 745
|
−66 786
|
−30 587
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2019
144 340
|
125 913
|
98 685
|
74 458
|
72 020
|
111 016
|
143 850
|
174 946
|
257 827
|
207 058
|
62 440
|
210 691
|
| Venituri totale |
145 840
|
128 014
|
122 113
|
81 804
|
90 633
|
111 106
|
143 850
|
189 973
|
257 839
|
210 063
|
68 829
|
210 725
|
| Cheltuieli totale |
201 081
|
118 263
|
88 928
|
92 961
|
225 230
|
142 568
|
142 031
|
282 273
|
257 594
|
209 867
|
101 803
|
240 360
|
| Rezultat brut |
−55 241
|
+9 751
|
+33 185
|
−11 157
|
−134 597
|
−31 462
|
+1 819
|
−92 300
|
+245
|
+196
|
−32 974
|
−29 635
|
| Rezultat net |
Față de 2019
−56 700
|
+8 472
|
+30 386
|
−11 946
|
−136 336
|
−34 795
|
+1 819
|
−92 300
|
+245
|
+41
|
−36 199
|
−31 107
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2019
|
1
|
1
|
—
|
1
|
2
|
1
|
2
|
2
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FILON CONSTRUCT SRL în 2020?
-
Bilanțul pe 2020 arată o cifră de afaceri netă de 144 340 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 56 700 lei.
-
Este FILON CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, FILON CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are FILON CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată FILON CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FILON CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FILON CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.