CUI 23046252
UNO ENGINEERING SRL
UNO ENGINEERING SRL este o firmă din Sângeorgiu de Mureş, județul Mureș, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 2612 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module). Firma este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.6 mil. lei (−18.1% față de 2024), un profit net de 931.5 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
23046252
Nr. înregistrare
J2008000030265
EUID
ROONRC.J26/30/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Sângeorgiu de Mureş
Adresă
STR. RÂTUL MORII, NR.58
Data înregistrării
15-01-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.01.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 22-06-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2612 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module)Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2611 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6832 - Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 566 477
Rezultat net
+931 484
Capitaluri proprii
934 191
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2611 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
68 192
|
93 192
|
342 515
|
504 969
|
680 204
|
855 984
|
910 301
|
341 148
|
295 036
|
72 769
|
72 769
|
74 739
|
83 303
|
97 760
|
122 203
|
152 062
|
152 444
|
| Active circulante |
2 005 864
|
2 900 011
|
1 799 040
|
467 069
|
318 423
|
138 811
|
80 668
|
473 619
|
27 145
|
122
|
11 867
|
61 033
|
93 583
|
95 269
|
42 098
|
58 182
|
33 051
|
| Stocuri |
1 089 748
|
1 168 926
|
954 026
|
95 795
|
149 486
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
39 690
|
14 911
|
6 448
|
15 640
|
—
|
| Creanțe |
528 422
|
543 088
|
487 057
|
174 525
|
0
|
1 427
|
1 939
|
15 499
|
—
|
7
|
10 150
|
27 975
|
39 376
|
6 425
|
2 951
|
1 477
|
1 860
|
| Casa și conturi la bănci |
387 694
|
687 997
|
357 957
|
196 749
|
168 937
|
137 384
|
78 729
|
458 120
|
27 145
|
115
|
1 717
|
18 510
|
14 517
|
73 933
|
32 699
|
41 065
|
31 191
|
| Cheltuieli în avans |
422
|
17 424
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
556
|
—
|
—
|
—
|
499
|
| Datorii |
1 140 287
|
617 067
|
1 059 720
|
913 340
|
1 062 564
|
984 819
|
960 712
|
759 578
|
270 538
|
15 595
|
3 524
|
28 444
|
110 055
|
126 598
|
127 119
|
192 058
|
186 663
|
| Capitaluri proprii |
934 191
|
2 393 560
|
1 081 835
|
58 698
|
−63 937
|
9 976
|
30 257
|
55 189
|
51 643
|
57 296
|
81 112
|
107 328
|
67 387
|
66 431
|
37 182
|
18 186
|
−669
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 566 477
|
4 355 980
|
3 514 529
|
1 381 188
|
1 279 430
|
78 900
|
79 560
|
78 368
|
25 704
|
0
|
2 740
|
244 693
|
283 766
|
152 688
|
174 333
|
134 464
|
71 857
|
| Venituri totale |
3 563 352
|
4 352 587
|
3 605 229
|
1 381 188
|
1 343 340
|
78 900
|
79 560
|
82 707
|
25 704
|
2
|
2 861
|
245 977
|
285 122
|
154 444
|
176 294
|
135 097
|
71 873
|
| Cheltuieli totale |
2 455 164
|
2 580 164
|
2 445 788
|
1 245 017
|
1 404 459
|
98 450
|
103 696
|
78 333
|
31 101
|
23 817
|
28 991
|
198 657
|
275 612
|
120 562
|
152 010
|
110 026
|
63 157
|
| Rezultat brut |
+1 108 188
|
+1 772 423
|
+1 159 441
|
+136 171
|
−61 119
|
−19 550
|
−24 136
|
+4 374
|
−5 397
|
−23 815
|
−26 130
|
+47 320
|
+9 510
|
+33 882
|
+24 284
|
+25 071
|
+8 716
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+931 484
|
+1 542 725
|
+1 023 137
|
+122 635
|
−73 913
|
−20 280
|
−24 932
|
+3 547
|
−5 654
|
−23 815
|
−26 216
|
+39 941
|
+956
|
+29 249
|
+18 995
|
+18 855
|
+6 305
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut UNO ENGINEERING SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 566 477 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 931 484 lei.
-
Este UNO ENGINEERING SRL plătitoare de TVA?
-
Da, UNO ENGINEERING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 iunie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are UNO ENGINEERING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2612 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module).
-
Când a fost înființată UNO ENGINEERING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către UNO ENGINEERING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește UNO ENGINEERING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.