CUI 2313853
COREAL SA
COREAL SA este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 5611 - Restaurante. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.9 mil. lei (−2.2% față de 2024), un profit net de 10.9 mil. lei și 32 de angajați.
Date de identificare
CUI
2313853
Nr. înregistrare
J1991000116169
EUID
ROONRC.J1991000116169
Formă juridică
SA
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
STR. MIHAI VITEAZUL, NR.16A
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5611 - RestauranteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 860 876
Rezultat net
+10 907 615
Capitaluri proprii
12 975 537
Număr mediu de salariați
32
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
8 681 510
|
5 481 315
|
2 041 011
|
2 115 222
|
2 213 177
|
2 005 273
|
2 259 896
|
2 413 563
|
2 134 239
|
2 687 946
|
2 846 156
|
2 925 187
|
2 589 898
|
2 612 522
|
2 803 261
|
2 722 789
|
2 686 560
|
| Active circulante |
4 678 067
|
6 148 658
|
496 472
|
370 067
|
197 206
|
330 534
|
632 312
|
254 953
|
1 052 094
|
380 424
|
342 852
|
307 584
|
496 459
|
425 454
|
349 181
|
183 972
|
804 099
|
| Stocuri |
48 823
|
309 838
|
82 169
|
100 286
|
59 911
|
62 971
|
86 976
|
31 440
|
50 434
|
51 013
|
49 391
|
90 113
|
229 324
|
216 226
|
117 880
|
64 307
|
174 265
|
| Creanțe |
2 063 855
|
1 326 435
|
919 759
|
515 811
|
313 179
|
236 037
|
270 178
|
206 494
|
971 248
|
191 246
|
211 181
|
167 700
|
247 365
|
189 277
|
215 002
|
108 612
|
147 294
|
| Casa și conturi la bănci |
2 565 389
|
4 512 385
|
−505 456
|
−246 030
|
−175 884
|
31 526
|
275 158
|
17 019
|
30 412
|
138 165
|
82 280
|
49 771
|
19 770
|
19 951
|
16 299
|
11 053
|
482 540
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
22 244
|
—
|
—
|
179 003
|
182 715
|
355
|
1 405
|
—
|
| Datorii |
384 040
|
9 562 051
|
548 807
|
519 964
|
500 204
|
1 197 569
|
1 445 113
|
1 244 930
|
1 460 162
|
1 524 045
|
1 623 301
|
1 860 676
|
1 764 131
|
1 806 703
|
836 114
|
646 935
|
828 549
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
31 588
|
50
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
12 975 537
|
2 067 922
|
1 988 676
|
1 965 325
|
1 910 179
|
1 138 238
|
1 447 095
|
1 423 586
|
1 694 583
|
1 566 519
|
1 565 707
|
1 372 095
|
1 501 229
|
1 413 988
|
2 316 683
|
2 261 231
|
2 662 110
|
| Capital subscris vărsat |
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
569 345
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
4 860 876
|
4 968 896
|
4 661 679
|
4 470 689
|
3 669 844
|
2 194 894
|
3 146 213
|
2 730 525
|
2 843 477
|
2 144 784
|
3 178 815
|
2 990 533
|
2 817 691
|
2 342 621
|
2 214 366
|
2 036 809
|
2 492 925
|
| Venituri totale |
19 346 689
|
4 972 872
|
4 696 315
|
4 885 576
|
4 293 681
|
2 519 497
|
3 242 328
|
3 268 033
|
3 651 680
|
2 198 994
|
3 195 140
|
3 001 599
|
2 837 144
|
2 368 483
|
2 230 947
|
2 249 309
|
3 294 466
|
| Cheltuieli totale |
6 289 070
|
4 831 678
|
4 627 706
|
4 693 583
|
3 718 332
|
3 069 530
|
3 090 023
|
3 482 800
|
3 345 871
|
2 144 236
|
2 843 970
|
2 907 416
|
2 793 670
|
2 644 777
|
2 155 696
|
2 511 013
|
2 746 138
|
| Rezultat brut |
+13 057 619
|
+141 194
|
+68 609
|
+191 993
|
+575 349
|
−550 033
|
+152 305
|
−214 767
|
+305 809
|
+54 758
|
+351 170
|
+94 183
|
+43 474
|
−276 294
|
+75 251
|
−261 704
|
+548 328
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+10 907 615
|
+79 246
|
+23 351
|
+55 146
|
+505 141
|
−588 657
|
+23 508
|
−313 462
|
+128 064
|
+6 022
|
+230 868
|
+40 156
|
+13 665
|
−276 294
|
+55 452
|
−268 154
|
+449 275
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
31
|
26
|
—
|
28
|
28
|
28
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
40
|
35
|
39
|
39
|
39
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COREAL SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 4 860 876 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 10 907 615 lei.
-
Este COREAL SA plătitoare de TVA?
-
Da, COREAL SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are COREAL SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5611 - Restaurante.
-
Când a fost înființată COREAL SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COREAL SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COREAL SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.