CUI 23235480
MITZA SRL
MITZA SRL este o firmă din Giarmata, județul Timiș, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 672 lei, o pierdere netă de 29 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
23235480
Nr. înregistrare
J35/431/2008
EUID
ROONRC.J35/431/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Giarmata
Adresă
NR.504
Data înregistrării
11-02-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 07.10.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 28-12-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
672
Rezultat net
−29 016
Capitaluri proprii
374 326
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
528 470
|
545 213
|
554 000
|
45 984
|
45 984
|
45 984
|
45 984
|
27 859
|
27 859
|
27 859
|
27 859
|
7 194
|
| Active circulante |
67 326
|
110 917
|
4 000
|
194 822
|
194 822
|
194 822
|
198 110
|
161 883
|
134 840
|
128 067
|
125 700
|
96 312
|
| Stocuri |
10 000
|
10 000
|
—
|
39 530
|
39 530
|
39 530
|
32 056
|
32 375
|
25 153
|
21 659
|
62 783
|
64 403
|
| Creanțe |
57 232
|
100 720
|
4 000
|
155 292
|
155 292
|
155 292
|
146 188
|
126 729
|
109 575
|
100 653
|
29 750
|
29 890
|
| Casa și conturi la bănci |
94
|
197
|
—
|
—
|
—
|
—
|
19 866
|
2 779
|
112
|
5 755
|
33 167
|
2 019
|
| Datorii |
221 470
|
252 788
|
174 689
|
310 990
|
310 990
|
310 990
|
270 067
|
242 389
|
218 339
|
212 138
|
147 190
|
87 749
|
| Capitaluri proprii |
374 326
|
403 342
|
383 311
|
−70 184
|
−70 184
|
−70 184
|
−25 973
|
−52 647
|
−55 640
|
−56 212
|
6 369
|
15 757
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
672
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 957
|
56 523
|
43 548
|
47 165
|
118 344
|
132 171
|
280 500
|
| Venituri totale |
672
|
275 000
|
558 000
|
0
|
0
|
2 957
|
56 523
|
43 548
|
47 166
|
118 347
|
132 348
|
298 486
|
| Cheltuieli totale |
29 688
|
251 687
|
18 125
|
—
|
—
|
18 646
|
29 848
|
40 555
|
46 595
|
180 927
|
136 861
|
274 742
|
| Rezultat brut |
−29 016
|
+23 313
|
+539 875
|
0
|
0
|
−15 689
|
+26 675
|
+2 993
|
+571
|
−62 580
|
−4 513
|
+23 744
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−29 016
|
+20 031
|
+453 495
|
0
|
0
|
−15 689
|
+26 675
|
+2 993
|
+571
|
−62 580
|
−9 388
|
+19 411
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MITZA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 672 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 29 016 lei.
-
Este MITZA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MITZA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 decembrie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are MITZA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată MITZA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MITZA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MITZA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.