CUI 23246650
ACITIM CONSTRUCT SRL
ACITIM CONSTRUCT SRL este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie. Firma este plătitoare de TVA din 2012. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.1 mil. lei (+6.6% față de 2024), un profit net de 608.5 mii lei și 34 de angajați.
Date de identificare
CUI
23246650
Nr. înregistrare
J2008000186380
EUID
ROONRC.J2008000186380
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
CAL. BUCUREŞTI, NR.47A
Data înregistrării
12-02-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 09.01.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2012
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
-
2312 - Prelucrarea şi fasonarea sticlei plate
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
17 114 344
Rezultat net
+608 476
Capitaluri proprii
2 199 375
Număr mediu de salariați
34
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
5 734 034
|
5 542 483
|
5 761 840
|
2 322 674
|
2 449 929
|
2 148 900
|
743 212
|
661 505
|
476 370
|
155 785
|
133 406
|
23 505
|
11 013
|
17 779
|
8 182
|
8 182
|
8 182
|
| Active circulante |
3 504 577
|
4 857 033
|
4 252 512
|
2 884 360
|
2 995 019
|
2 438 198
|
1 792 969
|
1 148 283
|
828 911
|
720 916
|
581 808
|
302 518
|
134 513
|
51 672
|
16 704
|
21 186
|
27 502
|
| Stocuri |
5 085 873
|
4 640 686
|
3 928 140
|
2 416 246
|
2 723 949
|
2 713 956
|
2 136 043
|
1 272 060
|
934 707
|
536 315
|
276 133
|
291 478
|
125 547
|
48 474
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
544 471
|
570 488
|
445 776
|
361 211
|
255 865
|
110 300
|
159 854
|
112 538
|
126 931
|
91 161
|
40 348
|
8 036
|
6 006
|
422
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
−2 125 767
|
−354 141
|
−121 404
|
106 903
|
15 205
|
−386 058
|
−502 928
|
−236 315
|
−232 727
|
93 440
|
265 327
|
3 004
|
2 960
|
2 776
|
16 704
|
21 186
|
27 502
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 018
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
7 003 470
|
8 756 950
|
8 887 050
|
4 307 637
|
4 549 547
|
3 931 808
|
2 063 383
|
1 626 450
|
1 141 353
|
776 285
|
636 651
|
281 797
|
120 945
|
42 125
|
585
|
5 067
|
11 382
|
| Venituri în avans |
35 766
|
51 667
|
63 800
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 199 375
|
1 590 899
|
1 063 502
|
899 397
|
895 401
|
655 290
|
472 798
|
183 338
|
163 928
|
100 416
|
78 563
|
44 226
|
30 599
|
27 326
|
24 301
|
24 301
|
24 302
|
| Capital subscris vărsat |
650 000
|
650 000
|
650 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
100 000
|
100 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
17 114 344
|
16 049 819
|
13 973 794
|
12 570 544
|
11 247 893
|
7 625 157
|
6 329 573
|
5 368 233
|
4 693 304
|
2 879 615
|
1 836 844
|
1 188 949
|
631 079
|
297 116
|
0
|
—
|
27 350
|
| Venituri totale |
17 852 752
|
16 728 006
|
14 236 477
|
12 579 906
|
11 451 738
|
8 331 630
|
6 646 390
|
5 453 212
|
4 911 880
|
2 936 045
|
1 861 498
|
1 194 025
|
631 468
|
297 116
|
0
|
—
|
27 350
|
| Cheltuieli totale |
17 156 666
|
16 122 579
|
13 880 246
|
12 279 615
|
11 175 458
|
8 118 235
|
6 536 430
|
5 382 320
|
4 887 998
|
2 904 993
|
1 821 206
|
1 177 895
|
626 747
|
293 269
|
—
|
—
|
31 841
|
| Rezultat brut |
+696 086
|
+605 427
|
+356 231
|
+300 291
|
+276 280
|
+213 395
|
+109 960
|
+70 892
|
+23 882
|
+31 052
|
+40 292
|
+16 130
|
+4 721
|
+3 847
|
0
|
—
|
−4 491
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+608 476
|
+527 397
|
+314 105
|
+253 997
|
+240 110
|
+182 492
|
+89 459
|
+60 474
|
+13 712
|
+21 853
|
+34 337
|
+13 627
|
+3 273
|
+3 024
|
0
|
—
|
−6 804
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
38
|
32
|
31
|
29
|
26
|
23
|
21
|
20
|
13
|
4
|
3
|
5
|
4
|
—
|
—
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ACITIM CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 17 114 344 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 608 476 lei.
-
Este ACITIM CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ACITIM CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2012.
-
Ce cod CAEN principal are ACITIM CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie.
-
Când a fost înființată ACITIM CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ACITIM CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ACITIM CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.