CUI 23252333
RAREŞ CONSTRUCT SRL
RAREŞ CONSTRUCT SRL este o firmă din Câmpineanca, județul Vrancea, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2021. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.5 mil. lei (+46.1% față de 2023), un profit net de 554.2 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
23252333
Nr. înregistrare
J2008000160393
EUID
ROONRC.J2008000160393
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Câmpineanca
Adresă
CALEA ODOBEŞTI, NR.228
Data înregistrării
13-02-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.02.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 498 183
Rezultat net
+554 235
Capitaluri proprii
1 675 236
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
6 495
|
15 155
|
23 815
|
—
|
2 312
|
—
|
—
|
—
|
—
|
9 539
|
9 539
|
15 539
|
21 539
|
21 539
|
100 542
|
| Active circulante |
1 920 471
|
2 122 872
|
1 814 216
|
1 265 394
|
813 606
|
124 871
|
78 857
|
28 910
|
17 646
|
14 428
|
600
|
4 760
|
591
|
9 323
|
9 280
|
5 670
|
| Stocuri |
304 348
|
1 167 399
|
1 221 894
|
1 004 969
|
199 703
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
7 938
|
6 782
|
5 307
|
| Creanțe |
292 810
|
293 484
|
241 874
|
151 441
|
—
|
—
|
0
|
1 303
|
—
|
—
|
583
|
612
|
—
|
425
|
—
|
359
|
| Casa și conturi la bănci |
1 323 313
|
661 989
|
350 448
|
108 984
|
613 903
|
124 871
|
78 857
|
27 607
|
17 646
|
14 428
|
17
|
4 148
|
591
|
960
|
2 498
|
4
|
| Cheltuieli în avans |
21 930
|
—
|
—
|
—
|
8 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
265 064
|
171 222
|
115 244
|
578 196
|
413 342
|
4 059
|
3 750
|
2 438
|
2 199
|
4 223
|
17 167
|
32 780
|
61 130
|
83 005
|
62 475
|
105 048
|
| Venituri în avans |
2 101
|
837 144
|
728 667
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 675 236
|
1 121 001
|
985 460
|
711 013
|
408 264
|
123 124
|
75 107
|
26 472
|
15 447
|
10 205
|
−7 028
|
−18 481
|
−45 000
|
−52 143
|
−31 656
|
1 164
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
2 498 183
|
1 710 327
|
903 825
|
1 282 833
|
1 032 815
|
262 621
|
117 192
|
59 700
|
63 918
|
77 955
|
22 714
|
74 500
|
57 628
|
14 241
|
12 069
|
17 710
|
| Venituri totale |
2 510 263
|
943 119
|
1 667 610
|
2 237 245
|
1 369 072
|
262 785
|
125 331
|
59 700
|
63 918
|
77 955
|
22 714
|
74 500
|
57 628
|
14 241
|
17 150
|
18 303
|
| Cheltuieli totale |
1 883 916
|
720 475
|
1 384 125
|
1 923 207
|
1 073 653
|
212 140
|
75 524
|
48 077
|
57 416
|
58 384
|
10 598
|
45 745
|
48 757
|
34 301
|
48 320
|
38 848
|
| Rezultat brut |
+626 347
|
+222 644
|
+283 485
|
+314 038
|
+295 419
|
+50 645
|
+49 807
|
+11 623
|
+6 502
|
+19 571
|
+12 116
|
+28 755
|
+8 871
|
−20 060
|
−31 170
|
−20 545
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+554 235
|
+205 541
|
+274 447
|
+302 749
|
+285 140
|
+48 017
|
+48 635
|
+11 026
|
+5 242
|
+17 232
|
+11 435
|
+26 520
|
+7 142
|
−20 487
|
−32 820
|
−23 412
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
3
|
4
|
3
|
3
|
4
|
3
|
1
|
3
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RAREŞ CONSTRUCT SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 2 498 183 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 554 235 lei.
-
Este RAREŞ CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RAREŞ CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are RAREŞ CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată RAREŞ CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RAREŞ CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RAREŞ CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.