CUI 23286336
EDF ENGINEERING S.R.L.
EDF ENGINEERING S.R.L. este o firmă din Huşi, județul Vaslui, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 209.8 mii lei (+13.0% față de 2024), un profit net de 95.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
23286336
Nr. înregistrare
J37/141/2008
EUID
ROONRC.J37/141/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Vaslui
Localitate
Huşi
Adresă
STR. LIBERTĂŢII, NR.3
Data înregistrării
15-02-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.02.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
209 750
Rezultat net
+95 492
Capitaluri proprii
210 267
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 480
|
7 189
|
13 504
|
22 086
|
14 085
|
26 138
|
34 997
|
42 375
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 048
|
2 330
|
| Active circulante |
221 306
|
231 573
|
210 946
|
216 478
|
154 641
|
136 129
|
88 846
|
47 544
|
38 745
|
29 798
|
19 895
|
19 614
|
18 756
|
38 834
|
57 973
|
57 405
|
34 792
|
| Stocuri |
209
|
6
|
4 294
|
—
|
231
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
615
|
9 663
|
11 855
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
159 265
|
185 116
|
155 407
|
98 312
|
69 180
|
68 750
|
44 113
|
27 500
|
33 925
|
22 286
|
8 535
|
11 419
|
5 127
|
9 402
|
22 166
|
6 250
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
61 832
|
46 451
|
51 245
|
118 166
|
85 230
|
67 379
|
44 733
|
20 044
|
4 820
|
7 512
|
11 360
|
7 580
|
3 966
|
17 577
|
35 807
|
51 155
|
34 792
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
15 519
|
16 209
|
16 610
|
49 530
|
27 470
|
32 161
|
36 905
|
39 569
|
4 468
|
1 472
|
2 085
|
1 488
|
856
|
1 270
|
5 860
|
9 830
|
4 545
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
210 267
|
222 553
|
207 840
|
189 034
|
141 256
|
130 106
|
86 938
|
50 350
|
34 277
|
28 326
|
17 810
|
18 126
|
17 900
|
37 564
|
52 113
|
48 623
|
32 577
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
209 750
|
185 540
|
191 646
|
283 306
|
161 698
|
178 519
|
141 700
|
58 400
|
43 686
|
38 100
|
37 592
|
40 750
|
20 295
|
34 077
|
86 380
|
114 025
|
86 157
|
| Venituri totale |
209 770
|
185 575
|
191 685
|
283 314
|
161 713
|
178 523
|
141 701
|
58 518
|
43 687
|
38 103
|
37 642
|
33 332
|
18 210
|
44 139
|
86 474
|
114 072
|
86 430
|
| Cheltuieli totale |
112 284
|
126 837
|
132 337
|
92 150
|
95 144
|
81 687
|
81 595
|
41 860
|
36 567
|
27 587
|
33 663
|
33 106
|
37 873
|
40 119
|
53 971
|
56 425
|
47 886
|
| Rezultat brut |
+97 486
|
+58 738
|
+59 348
|
+191 164
|
+66 569
|
+96 836
|
+60 106
|
+16 658
|
+7 120
|
+10 516
|
+3 979
|
+226
|
−19 663
|
+4 020
|
+32 503
|
+57 647
|
+38 544
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+95 492
|
+57 105
|
+57 719
|
+188 756
|
+65 146
|
+95 798
|
+58 688
|
+16 073
|
+5 951
|
+10 516
|
+3 979
|
+226
|
−19 663
|
+3 309
|
+27 299
|
+48 423
|
+32 377
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EDF ENGINEERING S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 209 750 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 95 492 lei.
-
Este EDF ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, EDF ENGINEERING S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are EDF ENGINEERING S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
-
Când a fost înființată EDF ENGINEERING S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EDF ENGINEERING S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EDF ENGINEERING S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.