CUI 23416908
BUM - BLU CONSTRUCT SRL
BUM - BLU CONSTRUCT SRL este o firmă din Orş. Corabia, județul Olt, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 255.9 mii lei (+17.8% față de 2024), un profit net de 556 lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
23416908
Nr. înregistrare
J28/257/2008
EUID
ROONRC.J28/257/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Olt
Localitate
Orş. Corabia
Adresă
Str. DECEBAL, Nr. 32, C.P. 235300
Data înregistrării
03-03-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.03.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2312 - Prelucrarea şi fasonarea sticlei plate
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
-
3102 - Fabricarea de mobilă pentru bucătării
-
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4665 - Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
255 928
Rezultat net
+556
Capitaluri proprii
−213 952
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
48 350
|
56 552
|
79 656
|
116 684
|
155 031
|
148 086
|
115 508
|
98 551
|
85 156
|
−4 974
|
−4 974
|
−3 754
|
−1 317
|
1 120
|
7 706
|
17 437
|
12 534
|
| Active circulante |
138 435
|
156 414
|
142 973
|
72 050
|
124 844
|
144 245
|
291 467
|
373 548
|
347 124
|
248 162
|
163 419
|
115 986
|
87 305
|
48 221
|
30 399
|
46 750
|
67 974
|
| Stocuri |
79 200
|
74 668
|
86 735
|
51 641
|
—
|
59 903
|
143 814
|
277 229
|
251 098
|
159 942
|
65 582
|
77 395
|
60 684
|
32 550
|
53 682
|
32 810
|
55 500
|
| Creanțe |
37 752
|
64 642
|
9 513
|
—
|
96 339
|
71 574
|
62 464
|
87 046
|
91 275
|
85 344
|
51 713
|
36 575
|
24 652
|
14 504
|
−24 484
|
12 150
|
11 997
|
| Casa și conturi la bănci |
21 483
|
17 104
|
46 725
|
20 409
|
28 505
|
12 768
|
85 189
|
9 273
|
4 751
|
2 876
|
46 124
|
2 016
|
1 969
|
1 167
|
1 201
|
1 790
|
477
|
| Datorii |
400 737
|
427 539
|
446 881
|
350 874
|
443 491
|
408 902
|
401 085
|
407 742
|
368 948
|
205 871
|
144 719
|
126 650
|
94 390
|
66 928
|
46 860
|
62 879
|
80 357
|
| Capitaluri proprii |
−213 952
|
−214 573
|
−224 252
|
−162 140
|
−163 616
|
−116 571
|
5 890
|
64 357
|
63 332
|
37 317
|
13 726
|
−14 418
|
−8 402
|
−17 587
|
−8 755
|
1 308
|
151
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
255 928
|
217 330
|
92 881
|
173 305
|
370 737
|
201 076
|
373 466
|
139 923
|
65 528
|
59 459
|
92 992
|
28 143
|
19 149
|
63 932
|
42 128
|
87 425
|
61 410
|
| Venituri totale |
257 928
|
220 930
|
92 882
|
173 314
|
370 737
|
225 831
|
375 278
|
139 923
|
150 684
|
59 459
|
92 992
|
28 143
|
19 150
|
65 061
|
42 128
|
87 425
|
66 775
|
| Cheltuieli totale |
254 793
|
209 077
|
154 066
|
170 085
|
414 733
|
346 670
|
430 010
|
137 499
|
123 965
|
34 547
|
62 059
|
33 191
|
9 390
|
73 893
|
52 174
|
83 043
|
65 763
|
| Rezultat brut |
+3 135
|
+11 853
|
−61 184
|
+3 229
|
−43 996
|
−120 839
|
−54 732
|
+2 424
|
+26 719
|
+24 912
|
+30 933
|
−5 048
|
+9 760
|
−8 832
|
−10 046
|
+4 382
|
+1 012
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
+9 680
|
−62 113
|
+1 477
|
−47 046
|
−122 461
|
−58 467
|
+1 025
|
+26 016
|
+23 591
|
+28 144
|
−6 016
|
+9 185
|
−8 832
|
−10 063
|
+1 157
|
−125
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
3
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BUM - BLU CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 255 928 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 556 lei.
-
Este BUM - BLU CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, BUM - BLU CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are BUM - BLU CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată BUM - BLU CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 martie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BUM - BLU CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BUM - BLU CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.