CUI 23459160
DAFIRES CONSTRUCT SRL
DAFIRES CONSTRUCT SRL este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Activitate suspendată, Inactivă fiscal. În 2025 a raportat o pierdere netă de 108 lei.
Date de identificare
CUI
23459160
Nr. înregistrare
J2008000702294
EUID
ROONRC.J2008000702294
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
STR. MOCANILOR, NR.1, BL.52, SC.B, ET.1, AP.27
Data înregistrării
07-03-2008
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 08.12.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 12-09-2022
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−108
Capitaluri proprii
18 484
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active circulante |
18 484
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
19 624
|
19 624
|
19 624
|
19 624
|
19 624
|
10 097
|
1 858
|
13 668
|
4 400
|
6 321
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 262
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 032
|
1 032
|
1 032
|
1 032
|
1 032
|
673
|
1 032
|
235
|
5
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
18 484
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
9 424
|
826
|
13 433
|
4 395
|
59
|
| Datorii |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
6 023
|
2 769
|
0
|
13 421
|
| Capitaluri proprii |
18 484
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
18 592
|
19 624
|
19 624
|
19 624
|
19 624
|
19 624
|
10 097
|
−4 165
|
10 899
|
4 400
|
−7 100
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
10 000
|
33 015
|
127 112
|
111 509
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
10 000
|
33 015
|
127 112
|
111 547
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
108
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 032
|
—
|
—
|
—
|
—
|
173
|
17 898
|
142 176
|
103 810
|
—
|
—
|
| Rezultat brut |
−108
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−1 032
|
0
|
0
|
0
|
0
|
+9 827
|
+15 117
|
−15 064
|
+7 737
|
—
|
—
|
| Rezultat net |
−108
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−1 032
|
0
|
0
|
0
|
0
|
+9 527
|
+14 262
|
−15 064
|
+6 499
|
—
|
—
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
3
|
3
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este DAFIRES CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, DAFIRES CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DAFIRES CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DAFIRES CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2008.
-
Unde are sediul DAFIRES CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei DAFIRES CONSTRUCT SRL (CUI 23459160) este în STR. MOCANILOR, NR.1, BL.52, SC.B, ET.1, AP.27, Ploieşti, județul Prahova.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DAFIRES CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DAFIRES CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.