CUI 23508548
PROREZ SRL
PROREZ SRL este o firmă din Mădăras, județul Bihor, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 533.5 mii lei (+6.6% față de 2024), un profit net de 109.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
23508548
Nr. înregistrare
J2008000719056
EUID
ROONRC.J2008000719056
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Mădăras
Adresă
NR.348, ÎN INCINTA FERMEI AVICOLE
Data înregistrării
15-03-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.03.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 18-03-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor
-
1031 - Prelucrarea şi conservarea cartofilor
-
1032 - Fabricarea sucurilor de fructe și legume
-
1039 - Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
533 499
Rezultat net
+109 685
Capitaluri proprii
1 239 034
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1061 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1061 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1061 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1061 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1061 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1061 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 438 461
|
1 477 815
|
1 653 849
|
1 674 188
|
1 744 674
|
2 103 349
|
2 043 426
|
2 099 969
|
2 130 486
|
1 292 443
|
938 122
|
955 005
|
1 001 630
|
686 363
|
672 411
|
394 333
|
2 665
|
| Active circulante |
225 976
|
402 000
|
187 138
|
329 865
|
481 072
|
601 812
|
820 492
|
1 338 211
|
1 454 465
|
1 499 852
|
1 002 448
|
1 168 517
|
1 296 144
|
568 000
|
860 227
|
702 403
|
63 332
|
| Stocuri |
103 965
|
50 049
|
59 918
|
127 088
|
162 744
|
176 700
|
197 322
|
324 360
|
578 738
|
737 143
|
289 959
|
566 583
|
541 628
|
347 353
|
358 755
|
274 377
|
31 604
|
| Creanțe |
117 628
|
350 483
|
121 908
|
158 206
|
316 069
|
423 781
|
618 960
|
1 009 563
|
707 204
|
723 135
|
622 844
|
579 810
|
737 937
|
216 387
|
501 293
|
422 177
|
27 099
|
| Casa și conturi la bănci |
3 383
|
468
|
4 312
|
43 571
|
1 259
|
331
|
3 210
|
3 288
|
167 523
|
38 574
|
88 645
|
21 124
|
15 579
|
3 260
|
179
|
5 849
|
4 629
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
58 455
|
—
|
67 413
|
42 413
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
425 403
|
750 467
|
735 804
|
743 741
|
1 046 745
|
1 583 500
|
2 356 469
|
2 824 995
|
3 069 153
|
2 416 889
|
1 545 382
|
1 713 520
|
1 924 721
|
881 514
|
1 260 609
|
860 978
|
50 181
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
175 255
|
105 255
|
486 972
|
40 000
|
203 700
|
80 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 239 034
|
1 129 348
|
1 105 183
|
1 085 057
|
1 073 746
|
634 689
|
467 449
|
467 940
|
435 798
|
442 819
|
437 601
|
410 002
|
373 053
|
372 849
|
272 029
|
235 758
|
15 816
|
| Capital subscris vărsat |
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
368 280
|
2 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
533 499
|
500 357
|
270 578
|
221 245
|
195 443
|
425 578
|
599 343
|
1 216 712
|
1 449 604
|
979 527
|
1 254 699
|
1 378 120
|
1 126 367
|
1 301 777
|
614 758
|
388 386
|
54 597
|
| Venituri totale |
618 650
|
522 853
|
204 599
|
226 108
|
1 184 798
|
492 745
|
747 144
|
1 182 660
|
1 596 415
|
1 222 896
|
1 206 022
|
1 250 734
|
1 968 490
|
1 758 433
|
842 125
|
429 863
|
100 843
|
| Cheltuieli totale |
490 513
|
494 622
|
181 999
|
208 380
|
734 343
|
321 863
|
715 398
|
1 141 599
|
1 581 557
|
1 216 684
|
1 173 871
|
1 209 746
|
1 966 598
|
1 655 614
|
805 854
|
572 976
|
84 380
|
| Rezultat brut |
+128 137
|
+28 231
|
+22 600
|
+17 728
|
+450 455
|
+170 882
|
+31 746
|
+41 061
|
+14 858
|
+6 212
|
+32 151
|
+40 988
|
+1 892
|
+102 819
|
+36 271
|
−143 113
|
+16 463
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+109 685
|
+24 166
|
+20 126
|
+11 322
|
+439 057
|
+167 240
|
+25 548
|
+32 142
|
+14 858
|
+5 218
|
+27 599
|
+36 949
|
+204
|
+100 820
|
+36 271
|
−146 338
|
+13 816
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
7
|
11
|
6
|
6
|
6
|
4
|
5
|
6
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROREZ SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 533 499 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 109 685 lei.
-
Este PROREZ SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PROREZ SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 martie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are PROREZ SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase.
-
Când a fost înființată PROREZ SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 martie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROREZ SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROREZ SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.