CUI 2354
PRINCECOM SRL
PRINCECOM SRL este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.7 mii lei (−24.8% față de 2024), o pierdere netă de 4.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
2354
Nr. înregistrare
J40/13955/1991
EUID
ROONRC.J40/13955/1991
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
ŞOS. MIHAI BRAVU, NR.139-145, BL.D10, SC.C, ET.6, AP.90
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.11.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4751 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
-
4764 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
21 711
Rezultat net
−4 633
Capitaluri proprii
−143 405
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
156 284
|
255 450
|
263 133
|
270 816
|
333 310
|
344 604
|
358 069
|
380 790
|
51 049
|
| Active circulante |
37 998
|
37 921
|
1 681
|
158 693
|
242 858
|
251 491
|
191 247
|
175 608
|
168 755
|
245 186
|
344 710
|
331 576
|
438 530
|
464 941
|
399 912
|
403 102
|
319 670
|
| Stocuri |
35 615
|
24 516
|
−6 878
|
129 173
|
129 843
|
152 268
|
104 386
|
82 692
|
131 382
|
227 156
|
290 341
|
308 504
|
429 714
|
362 444
|
321 433
|
322 727
|
237 804
|
| Creanțe |
196
|
10 466
|
8 522
|
27 749
|
77 625
|
84 991
|
84 720
|
87 092
|
35 718
|
15 136
|
54 156
|
23 138
|
3 997
|
96 863
|
67 382
|
76 309
|
62 412
|
| Casa și conturi la bănci |
2 187
|
2 939
|
37
|
1 771
|
35 390
|
14 232
|
2 141
|
5 824
|
1 655
|
2 894
|
213
|
−66
|
4 819
|
5 634
|
11 097
|
4 066
|
19 454
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
11 367
|
12 222
|
12 292
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
181 403
|
176 693
|
116 578
|
123 991
|
205 030
|
154 962
|
107 162
|
110 975
|
415 514
|
1 021 143
|
1 234 909
|
1 268 517
|
1 363 087
|
1 463 944
|
1 218 737
|
1 014 972
|
357 630
|
| Capitaluri proprii |
−143 405
|
−138 772
|
−114 897
|
34 702
|
37 828
|
107 896
|
96 307
|
76 925
|
−90 475
|
−520 507
|
−627 066
|
−666 125
|
−591 247
|
−654 399
|
−460 756
|
−231 080
|
13 089
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
21 711
|
28 882
|
—
|
1 393
|
94 332
|
441 371
|
687 106
|
535 512
|
469 471
|
193 987
|
25 015
|
107 865
|
300 703
|
340 309
|
373 321
|
611 059
|
1 094 428
|
| Venituri totale |
21 711
|
28 955
|
35 217
|
1 402
|
94 932
|
483 726
|
736 993
|
1 004 150
|
1 082 295
|
404 804
|
78 918
|
140 561
|
539 198
|
345 598
|
374 792
|
656 648
|
1 320 848
|
| Cheltuieli totale |
26 344
|
52 654
|
184 816
|
4 488
|
164 600
|
467 423
|
710 241
|
826 706
|
641 441
|
294 204
|
37 539
|
215 439
|
476 046
|
539 241
|
604 468
|
894 367
|
1 263 957
|
| Rezultat brut |
−4 633
|
−23 699
|
−149 599
|
−3 086
|
−69 668
|
+16 303
|
+26 752
|
+177 444
|
+440 854
|
+110 600
|
+41 379
|
−74 878
|
+63 152
|
−193 643
|
−229 676
|
−237 719
|
+56 891
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−4 633
|
−23 699
|
−149 599
|
−3 126
|
−70 068
|
+11 588
|
+19 382
|
+167 401
|
+430 031
|
+106 559
|
+39 059
|
−74 878
|
+63 152
|
−193 643
|
−229 676
|
−244 169
|
+51 158
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
1
|
3
|
5
|
4
|
3
|
4
|
0
|
0
|
6
|
8
|
9
|
9
|
12
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PRINCECOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 21 711 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 4 633 lei.
-
Este PRINCECOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PRINCECOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PRINCECOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele.
-
Când a fost înființată PRINCECOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 noiembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PRINCECOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PRINCECOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.