CUI 23547245
IP CONSTRUCT S.R.L.
IP CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2020 a raportat o cifră de afaceri de 4.4 mii lei și un profit net de 2.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
23547245
Nr. înregistrare
J12/1251/2008
EUID
ROONRC.J12/1251/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. AUREL VLAICU, NR.11, BL.V1, SC.II, ET.3, AP.11
Data înregistrării
19-03-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.03.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 15-03-2023
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2020
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 404
Rezultat net
+2 737
Capitaluri proprii
−32 582
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
11 874
|
11 874
|
11 874
|
11 874
|
12 168
|
12 559
|
12 951
|
13 343
|
13 735
|
14 876
|
11 824
|
| Active circulante |
6 315
|
3 381
|
3 456
|
4 753
|
7 006
|
9 824
|
27 071
|
12 956
|
11 753
|
12 265
|
11 521
|
10 566
|
| Stocuri |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
4 049
|
4 049
|
9 239
|
7 049
|
12 600
|
10 600
|
10 600
|
10 600
|
5 100
|
| Casa și conturi la bănci |
6 315
|
3 381
|
3 456
|
704
|
2 957
|
585
|
20 022
|
356
|
1 153
|
1 665
|
921
|
5 466
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
38 897
|
38 700
|
38 700
|
42 775
|
47 356
|
52 363
|
68 363
|
49 765
|
45 862
|
43 842
|
40 270
|
28 686
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−32 582
|
−23 445
|
−23 370
|
−26 148
|
−28 476
|
−30 371
|
−28 733
|
−23 858
|
−20 766
|
−17 842
|
−13 873
|
−6 296
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
4 404
|
—
|
3 000
|
7 500
|
7 500
|
3 690
|
26 809
|
2 000
|
2 150
|
2 000
|
10 000
|
11 000
|
| Venituri totale |
4 406
|
0
|
3 000
|
7 500
|
7 500
|
3 690
|
26 811
|
2 004
|
2 155
|
2 003
|
10 002
|
11 001
|
| Cheltuieli totale |
1 548
|
75
|
132
|
4 947
|
5 380
|
5 217
|
30 775
|
5 036
|
5 014
|
5 912
|
15 929
|
13 441
|
| Rezultat brut |
+2 858
|
−75
|
+2 868
|
+2 553
|
+2 120
|
−1 527
|
−3 964
|
−3 032
|
−2 859
|
−3 909
|
−5 927
|
−2 440
|
| Rezultat net |
Față de 2019
+2 737
|
−75
|
+2 778
|
+2 328
|
+1 895
|
−1 638
|
−4 875
|
−3 092
|
−2 924
|
−3 969
|
−7 577
|
−3 907
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IP CONSTRUCT S.R.L. în 2020?
-
Bilanțul pe 2020 arată o cifră de afaceri netă de 4 404 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 737 lei.
-
Este IP CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, IP CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are IP CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată IP CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IP CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IP CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.