CUI 23566638
MOBEX CONSTRUCT SRL
MOBEX CONSTRUCT SRL este o firmă din Loc. Valea Bistrii Orş. Câmpeni, județul Alba, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 50 mii lei (+4 266.8% față de 2024) și o pierdere netă de 7.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
23566638
Nr. înregistrare
J01/395/2008
EUID
ROONRC.J01/395/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Alba
Localitate
Loc. Valea Bistrii Orş. Câmpeni
Adresă
NR.72D
Data înregistrării
21-03-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.03.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 02-04-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializateCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului
-
1621 - Fabricarea de furnire şi a panourilor din lemn
-
1622 - Fabricarea parchetului asamblat în panouri
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
1629 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcţii
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
-
3102 - Fabricarea de mobilă pentru bucătării
-
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
3312 - Repararea maşinilor
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3832 - Recuperarea materialelor reciclabile sortate
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4671 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
50 000
Rezultat net
−7 794
Capitaluri proprii
62 451
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4755 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
89 589
|
93 883
|
118 781
|
37 346
|
43 668
|
53 757
|
60 500
|
69 552
|
81 385
|
77 207
|
97 228
|
119 026
|
114 810
|
149 745
|
169 830
|
69 952
|
—
|
| Active circulante |
18 877
|
5 316
|
51 847
|
292 008
|
226 366
|
268 229
|
331 113
|
306 151
|
203 559
|
41 938
|
33 976
|
36 987
|
55 118
|
23 377
|
19 081
|
30 745
|
13 299
|
| Stocuri |
—
|
—
|
46 443
|
34 640
|
187 913
|
214 239
|
231 002
|
266 666
|
183 016
|
6 002
|
14 544
|
8 617
|
7 672
|
2 117
|
1 448
|
6 751
|
5 270
|
| Creanțe |
3 146
|
554
|
2 533
|
21 135
|
23 454
|
21 291
|
61 013
|
10 383
|
11 654
|
32 613
|
13 886
|
24 640
|
43 466
|
16 123
|
15 447
|
22 580
|
877
|
| Casa și conturi la bănci |
15 731
|
4 762
|
2 871
|
236 233
|
14 999
|
32 699
|
39 098
|
29 102
|
8 889
|
3 323
|
5 546
|
3 730
|
3 980
|
5 137
|
2 186
|
1 414
|
7 152
|
| Datorii |
46 015
|
28 955
|
12 578
|
127 942
|
135 442
|
176 856
|
248 066
|
232 966
|
190 171
|
47 107
|
60 720
|
97 180
|
150 176
|
195 521
|
188 405
|
111 959
|
15 274
|
| Capitaluri proprii |
62 451
|
70 244
|
158 050
|
201 412
|
134 592
|
145 130
|
143 547
|
142 737
|
94 773
|
72 038
|
70 484
|
58 833
|
19 752
|
−22 399
|
506
|
−11 262
|
−1 975
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
50 000
|
1 145
|
41 000
|
247 371
|
27 650
|
35 300
|
68 493
|
255 240
|
137 462
|
49 070
|
149 490
|
227 037
|
130 314
|
52 332
|
35 304
|
—
|
5 664
|
| Venituri totale |
50 000
|
702
|
41 217
|
322 275
|
33 345
|
35 332
|
102 154
|
255 104
|
139 720
|
37 887
|
165 042
|
227 179
|
140 299
|
62 478
|
46 705
|
—
|
5 664
|
| Cheltuieli totale |
57 794
|
88 508
|
84 579
|
172 554
|
42 883
|
32 689
|
100 642
|
204 088
|
113 878
|
34 904
|
148 887
|
181 187
|
94 244
|
85 383
|
34 879
|
7 638
|
5 476
|
| Rezultat brut |
−7 794
|
−87 806
|
−43 362
|
+149 721
|
−9 538
|
+2 643
|
+1 512
|
+51 016
|
+25 842
|
+2 983
|
+16 155
|
+45 992
|
+46 055
|
−22 905
|
+11 826
|
−7 638
|
+188
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−7 794
|
−87 806
|
−43 362
|
+140 319
|
−10 538
|
+1 583
|
+811
|
+47 964
|
+22 735
|
+1 554
|
+11 651
|
+39 081
|
+42 151
|
−22 905
|
+11 768
|
−9 288
|
−1 279
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
3
|
2
|
1
|
6
|
5
|
4
|
5
|
3
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MOBEX CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 50 000 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 7 794 lei.
-
Este MOBEX CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MOBEX CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 aprilie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are MOBEX CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate.
-
Când a fost înființată MOBEX CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MOBEX CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MOBEX CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.