CUI 23573635
AVIS CONSTRUCT SRL
AVIS CONSTRUCT SRL este o firmă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 2017 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2 mil. lei (+8.4% față de 2024), un profit net de 20.2 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
23573635
Nr. înregistrare
J2008000275312
EUID
ROONRC.J2008000275312
Formă juridică
SRL
Județ
Sălaj
Localitate
Zalău
Adresă
STR. ANDREI MUREŞANU, NR.69A, AP.2
Data înregistrării
24-03-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 04.07.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 22-09-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 049 678
Rezultat net
+20 217
Capitaluri proprii
135 423
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 220
|
6 407
|
10 901
|
8 012
|
1 399
|
19 813
|
9 789
|
13 985
|
418
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
297 775
|
438 968
|
349 063
|
243 755
|
205 586
|
149 151
|
108 671
|
83 350
|
63 997
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
| Stocuri |
191 541
|
94 580
|
206 482
|
200 658
|
91 279
|
131 711
|
77 957
|
39 342
|
46 044
|
2 704
|
2 704
|
2 704
|
2 704
|
2 704
|
2 704
|
2 704
|
2 704
|
| Creanțe |
23 107
|
310 871
|
132 658
|
42 669
|
108 915
|
16 532
|
13 182
|
37 032
|
6 853
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
83 127
|
33 517
|
9 923
|
428
|
5 392
|
908
|
17 532
|
6 976
|
11 100
|
9 437
|
9 437
|
9 437
|
9 437
|
9 437
|
9 437
|
9 437
|
9 437
|
| Datorii |
166 572
|
330 368
|
268 888
|
149 837
|
122 268
|
118 557
|
101 865
|
25 250
|
51 754
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Capitaluri proprii |
135 423
|
115 007
|
91 076
|
101 930
|
84 717
|
50 407
|
16 595
|
72 085
|
12 661
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
12 141
|
| Capital subscris vărsat |
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
45 300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 049 678
|
1 890 702
|
1 850 745
|
1 580 034
|
1 393 326
|
1 022 635
|
978 068
|
1 041 659
|
105 396
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
7 649
|
| Venituri totale |
2 089 680
|
1 899 093
|
1 850 955
|
1 595 784
|
1 404 585
|
1 022 644
|
979 232
|
1 044 472
|
123 451
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
7 807
|
| Cheltuieli totale |
2 066 281
|
1 868 539
|
1 828 218
|
1 575 124
|
1 364 653
|
987 857
|
1 009 821
|
1 022 968
|
121 877
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
13 354
|
| Rezultat brut |
+23 399
|
+30 554
|
+22 737
|
+20 660
|
+39 932
|
+34 787
|
−30 589
|
+21 504
|
+1 574
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
−5 547
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+20 217
|
+23 931
|
+19 061
|
+17 214
|
+34 310
|
+33 812
|
−30 589
|
+14 423
|
+520
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
−6 092
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AVIS CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 049 678 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 20 217 lei.
-
Este AVIS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, AVIS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 septembrie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are AVIS CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată AVIS CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AVIS CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AVIS CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.