CUI 23591283
MARISAD CONSTRUCT SRL
MARISAD CONSTRUCT SRL este o firmă din Olteniţa, județul Călărași, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2 mil. lei (−45.1% față de 2024), un profit net de 23.1 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
23591283
Nr. înregistrare
J2008000279518
EUID
ROONRC.J2008000279518
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Olteniţa
Adresă
STR. RÎULUI, NR.4
Data înregistrării
26-03-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.03.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
5210 - Depozitări
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 014 019
Rezultat net
+23 052
Capitaluri proprii
662 506
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
431 439
|
609 579
|
720 295
|
621 618
|
453 761
|
228 598
|
274 386
|
157 595
|
182 141
|
107 923
|
112 596
|
100 343
|
118 034
|
132 887
|
118 544
|
34 278
|
34 278
|
| Active circulante |
1 224 641
|
1 738 334
|
2 144 755
|
1 759 018
|
1 071 414
|
973 531
|
614 098
|
330 049
|
267 872
|
232 094
|
543 285
|
501 336
|
444 163
|
445 037
|
484 365
|
380 126
|
583 707
|
| Stocuri |
631 403
|
340 164
|
414 475
|
630 942
|
155 486
|
124 356
|
21 045
|
46 428
|
46 727
|
75 997
|
158 648
|
65 348
|
59 484
|
93 166
|
18 570
|
30 179
|
85 542
|
| Creanțe |
464 741
|
1 089 468
|
1 626 606
|
1 104 440
|
847 449
|
773 465
|
398 788
|
259 963
|
260 993
|
148 207
|
370 202
|
415 617
|
384 679
|
351 871
|
463 583
|
349 263
|
454 261
|
| Casa și conturi la bănci |
128 497
|
308 702
|
103 674
|
23 636
|
68 479
|
75 710
|
194 265
|
23 658
|
−39 848
|
7 890
|
14 435
|
20 371
|
—
|
—
|
2 212
|
684
|
43 904
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 925
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
52 628
|
| Datorii |
993 574
|
1 508 459
|
1 834 929
|
1 562 336
|
847 271
|
571 314
|
614 995
|
330 959
|
544 155
|
540 799
|
588 872
|
560 908
|
537 419
|
567 771
|
602 670
|
422 855
|
691 223
|
| Capitaluri proprii |
662 506
|
839 454
|
1 030 121
|
818 300
|
677 904
|
630 815
|
273 489
|
156 685
|
−94 142
|
−198 857
|
67 009
|
40 771
|
24 778
|
10 153
|
239
|
−8 451
|
−20 610
|
| Capital subscris vărsat |
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
1 500
|
400
|
400
|
400
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 014 019
|
3 669 470
|
2 839 219
|
2 686 733
|
1 965 131
|
1 558 870
|
1 267 099
|
1 284 689
|
1 006 437
|
960 270
|
1 080 411
|
560 956
|
593 504
|
749 910
|
496 162
|
727 653
|
953 012
|
| Venituri totale |
2 014 561
|
3 691 537
|
2 965 853
|
2 902 107
|
1 970 339
|
1 561 346
|
1 269 031
|
1 285 221
|
1 008 479
|
977 878
|
1 081 385
|
561 162
|
593 580
|
751 777
|
496 166
|
731 185
|
983 096
|
| Cheltuieli totale |
1 977 815
|
3 444 107
|
2 712 939
|
2 732 693
|
1 903 519
|
1 188 405
|
1 139 545
|
1 021 532
|
938 883
|
958 877
|
1 047 112
|
540 886
|
576 422
|
739 918
|
487 469
|
712 368
|
976 932
|
| Rezultat brut |
+36 746
|
+247 430
|
+252 914
|
+169 414
|
+66 820
|
+372 941
|
+129 486
|
+263 689
|
+69 596
|
+19 001
|
+34 273
|
+20 276
|
+17 158
|
+11 859
|
+8 697
|
+18 817
|
+6 164
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+23 052
|
+209 333
|
+211 822
|
+140 395
|
+47 089
|
+357 326
|
+116 804
|
+250 827
|
+59 748
|
+14 666
|
+26 238
|
+15 993
|
+14 425
|
+9 914
|
+8 690
|
+12 160
|
+1 831
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
5
|
4
|
4
|
2
|
3
|
4
|
4
|
3
|
3
|
2
|
2
|
3
|
3
|
4
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MARISAD CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 014 019 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 23 052 lei.
-
Este MARISAD CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MARISAD CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2008.
-
Ce cod CAEN principal are MARISAD CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse.
-
Când a fost înființată MARISAD CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 martie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MARISAD CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MARISAD CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.