CUI 235970
TEMACO IMPORT EXPORT S.R.L.
TEMACO IMPORT EXPORT S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.4 mii lei (+7.0% față de 2024) și o pierdere netă de 4.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
235970
Nr. înregistrare
J12/428/1992
EUID
ROONRC.J12/428/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. BOGDAN PETRICEICU HAŞDEU, NR.1
Data înregistrării
27-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
18 351
Rezultat net
−4 335
Capitaluri proprii
−6 610
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
234
|
345
|
—
|
—
|
—
|
7 589
|
15 179
|
50 951
|
58 540
|
66 129
|
73 719
|
28 183
|
28 183
|
29 416
|
44 216
|
59 016
|
59 016
|
| Active circulante |
35 013
|
33 818
|
51 263
|
45 910
|
40 532
|
61 411
|
89 807
|
99 275
|
93 463
|
81 066
|
79 066
|
115 674
|
106 678
|
77 156
|
87 387
|
170 769
|
128 102
|
| Stocuri |
—
|
2 597
|
10 694
|
1 552
|
5 884
|
20 541
|
15 430
|
11 112
|
15 985
|
6 445
|
8 148
|
8 286
|
8 188
|
8 099
|
223
|
33 307
|
38 819
|
| Creanțe |
20 120
|
20 590
|
26 950
|
27 371
|
21 590
|
23 651
|
55 813
|
57 019
|
59 439
|
53 500
|
48 835
|
51 719
|
56 656
|
57 121
|
42 142
|
26 928
|
36 709
|
| Casa și conturi la bănci |
14 893
|
10 631
|
13 619
|
16 987
|
13 058
|
17 219
|
18 564
|
31 144
|
18 039
|
21 121
|
22 083
|
55 669
|
41 834
|
11 936
|
45 022
|
110 534
|
52 574
|
| Datorii |
41 857
|
36 438
|
38 149
|
32 775
|
26 187
|
43 693
|
40 910
|
40 045
|
42 511
|
39 269
|
37 186
|
45 596
|
45 413
|
47 187
|
75 075
|
185 955
|
160 830
|
| Capitaluri proprii |
−6 610
|
−2 275
|
13 114
|
13 135
|
14 345
|
25 307
|
64 076
|
110 181
|
109 492
|
107 926
|
115 599
|
98 261
|
89 448
|
59 385
|
56 528
|
43 830
|
26 288
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
18 351
|
17 147
|
23 186
|
24 106
|
26 642
|
16 545
|
50 382
|
55 137
|
61 985
|
66 087
|
65 826
|
70 409
|
76 952
|
77 968
|
106 310
|
124 412
|
125 486
|
| Venituri totale |
18 354
|
17 147
|
23 186
|
24 106
|
26 642
|
16 545
|
50 382
|
55 137
|
61 985
|
66 087
|
65 826
|
70 409
|
77 035
|
77 968
|
106 310
|
129 528
|
125 902
|
| Cheltuieli totale |
22 488
|
32 536
|
22 545
|
24 607
|
36 805
|
40 059
|
66 816
|
52 795
|
58 559
|
61 251
|
46 513
|
59 483
|
44 750
|
73 653
|
91 107
|
98 291
|
134 868
|
| Rezultat brut |
−4 134
|
−15 389
|
+641
|
−501
|
−10 163
|
−23 514
|
−16 434
|
+2 342
|
+3 426
|
+4 836
|
+19 313
|
+10 926
|
+32 285
|
+4 315
|
+15 203
|
+31 237
|
−8 966
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−4 335
|
−15 389
|
−21
|
−1 210
|
−10 962
|
−23 970
|
−17 945
|
+688
|
+1 566
|
+2 853
|
+17 338
|
+8 814
|
+30 062
|
+2 857
|
+12 698
|
+28 012
|
−12 705
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
3
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TEMACO IMPORT EXPORT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 18 351 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 4 335 lei.
-
Este TEMACO IMPORT EXPORT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, TEMACO IMPORT EXPORT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1993.
-
Ce cod CAEN principal are TEMACO IMPORT EXPORT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale.
-
Când a fost înființată TEMACO IMPORT EXPORT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 februarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TEMACO IMPORT EXPORT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TEMACO IMPORT EXPORT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.