CUI 23607967
ROBCONSTRUCT SRL
ROBCONSTRUCT SRL este o firmă din Remetea, județul Harghita, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 35.7 mil. lei (+3.5% față de 2024), un profit net de 736.7 mii lei și 139 de angajați.
Date de identificare
CUI
23607967
Nr. înregistrare
J2008000341192
EUID
ROONRC.J2008000341192
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Remetea
Adresă
STR. MILLENNIUM, NR.18
Data înregistrării
28-03-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.03.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 03-04-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4519 - Comerţ cu alte autovehicule
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5224 - Manipulări
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7721 - Activităţi de închiriere şi leasing cu bunuri recreaţionale şi echipament sportiv
-
7729 - Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
35 658 464
Rezultat net
+736 687
Capitaluri proprii
6 769 422
Număr mediu de salariați
139
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
8 239 080
|
8 313 669
|
7 296 990
|
7 005 404
|
2 629 316
|
1 982 602
|
1 154 241
|
569 874
|
516 615
|
151 672
|
80 949
|
7 500
|
22 500
|
37 500
|
52 500
|
—
|
| Active circulante |
6 346 645
|
4 075 929
|
3 271 503
|
3 064 974
|
1 827 831
|
402 744
|
724 537
|
688 540
|
581 613
|
54 662
|
141 207
|
97 520
|
24 478
|
28 843
|
35 545
|
41 454
|
| Stocuri |
3 112 071
|
1 591 833
|
265 561
|
14 293
|
9 736
|
9 478
|
—
|
4 291
|
4 270
|
12 081
|
107 058
|
48 150
|
8 679
|
8 679
|
18 611
|
4 516
|
| Creanțe |
3 210 137
|
2 077 476
|
2 993 150
|
3 011 738
|
448 548
|
388 657
|
473 895
|
456 399
|
218 520
|
24 582
|
12 960
|
30 468
|
—
|
5 000
|
—
|
1 300
|
| Casa și conturi la bănci |
24 437
|
406 620
|
12 792
|
38 943
|
1 369 547
|
4 609
|
250 642
|
227 850
|
358 823
|
17 999
|
21 189
|
18 902
|
15 799
|
15 164
|
16 934
|
35 638
|
| Cheltuieli în avans |
64 922
|
676 031
|
2 935 875
|
455
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
7 381 225
|
7 068 387
|
7 980 010
|
4 139 577
|
1 651 453
|
1 458 568
|
950 039
|
451 095
|
376 194
|
135 311
|
374 317
|
351 765
|
258 743
|
247 319
|
192 020
|
117 517
|
| Venituri în avans |
500 000
|
—
|
—
|
—
|
−13 006
|
−2 168
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
6 769 422
|
5 997 242
|
5 524 358
|
5 931 256
|
2 818 700
|
928 946
|
928 739
|
807 319
|
722 034
|
71 023
|
−152 161
|
−246 745
|
−211 765
|
−180 976
|
−103 975
|
−76 063
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
35 658 464
|
34 441 504
|
20 308 905
|
26 749 995
|
17 022 681
|
12 415 558
|
6 996 885
|
4 902 202
|
3 072 583
|
1 507 368
|
508 226
|
195 356
|
0
|
50 968
|
86 162
|
154 431
|
| Venituri totale |
36 633 431
|
34 624 722
|
21 739 204
|
27 098 398
|
17 191 096
|
12 440 897
|
7 068 846
|
4 906 278
|
3 072 583
|
1 545 733
|
508 226
|
195 356
|
0
|
50 978
|
86 162
|
154 431
|
| Cheltuieli totale |
35 788 298
|
34 039 386
|
21 709 280
|
26 503 285
|
14 842 753
|
11 971 805
|
6 398 894
|
4 090 028
|
2 296 731
|
1 279 953
|
411 243
|
224 475
|
30 789
|
127 979
|
110 824
|
223 416
|
| Rezultat brut |
+845 133
|
+585 336
|
+29 924
|
+595 113
|
+2 348 343
|
+469 092
|
+669 952
|
+816 250
|
+775 852
|
+265 780
|
+96 983
|
−29 119
|
−30 789
|
−77 001
|
−24 662
|
−68 985
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+736 687
|
+489 613
|
+5 807
|
+508 031
|
+1 968 678
|
+401 348
|
+598 262
|
+685 285
|
+651 011
|
+223 184
|
+94 584
|
−34 980
|
−30 789
|
−77 001
|
−27 912
|
−71 852
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
134
|
130
|
134
|
95
|
80
|
68
|
60
|
56
|
24
|
15
|
7
|
0
|
4
|
3
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROBCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 35 658 464 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 736 687 lei.
-
Este ROBCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ROBCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 aprilie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are ROBCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ROBCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROBCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROBCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.