CUI 2361176
COMPLEX DELTA SRL
COMPLEX DELTA SRL este o firmă din Tulcea, județul Tulcea, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4291 - Construcţii hidrotehnice. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 157 mil. lei (+31.4% față de 2024), un profit net de 36.2 mil. lei și 226 de angajați.
Date de identificare
CUI
2361176
Nr. înregistrare
J36/322/1992
EUID
ROONRC.J1992000322361
Formă juridică
SRL
Județ
Tulcea
Localitate
Tulcea
Adresă
STR. ISACCEI, NR.2
Data înregistrării
02-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4291 - Construcţii hidrotehniceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală
-
0312 - Pescuitul în ape dulci
-
0322 - Acvacultura în ape dulci
-
0330 - Activităţi anexe pescuitului şi acvaculturii
-
1011 - Prelucrarea şi conservarea cărnii
-
1012 - Prelucrarea şi conservarea cărnii de pasăre
-
1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
-
1020 - Prelucrarea şi conservarea peştelui, crustaceelor şi moluştelor
-
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului
-
1612 - Prelucrarea și finisarea lemnului
-
1621 - Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
-
1622 - Fabricarea parchetului asamblat în panouri
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
-
1624 - Fabricarea ambalajelor din lemn
-
1625 - Fabricarea de uși și ferestre din lemn
-
1626 - Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
-
1627 - Finisarea articolelor din lemn
-
1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2551 - Acoperirea metalelor
-
2552 - Tratamente termice ale metalelor
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
2591 - Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
-
3011 - Construcția de nave civile și structuri plutitoare
-
3012 - Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civile
-
3317 - Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5030 - Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
-
5040 - Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5222 - Activităţi de servicii anexe transporturilor pe apă
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
5640 - Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7734 - Activităţi de închiriere şi leasing cu echipamente de transport pe apă
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
8569 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9311 - Activităţi ale bazelor sportive
-
9313 - Activități ale centrelor de fitness
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
157 030 490
Rezultat net
+36 237 751
Capitaluri proprii
134 444 297
Număr mediu de salariați
226
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4291 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4291 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4291 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4291 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
48 799 205
|
39 170 499
|
32 677 596
|
29 479 767
|
31 453 908
|
33 189 495
|
17 715 547
|
14 362 302
|
10 523 951
|
11 549 358
|
9 916 874
|
8 241 850
|
7 212 694
|
6 513 335
|
6 367 132
|
6 249 662
|
10 281 194
|
| Active circulante |
111 564 735
|
102 356 781
|
93 548 556
|
49 568 302
|
24 594 829
|
19 108 396
|
11 533 915
|
14 602 567
|
15 491 597
|
10 858 129
|
11 521 908
|
5 369 995
|
3 929 547
|
3 911 567
|
2 707 585
|
1 373 410
|
965 203
|
| Stocuri |
1 301 615
|
5 645 027
|
5 359 739
|
4 474 707
|
3 760 610
|
586 011
|
165 314
|
184 927
|
270 989
|
319 152
|
165 821
|
235 348
|
259 979
|
1 395 422
|
189 431
|
132 087
|
66 761
|
| Creanțe |
42 208 961
|
28 290 718
|
10 489 179
|
27 718 360
|
11 008 535
|
10 259 197
|
1 851 348
|
2 046 345
|
918 521
|
287 238
|
3 320 862
|
798 553
|
1 092 877
|
2 060 229
|
1 235 009
|
249 086
|
119 712
|
| Casa și conturi la bănci |
68 054 159
|
68 421 036
|
77 699 638
|
17 375 235
|
9 825 684
|
8 263 188
|
9 517 253
|
12 371 295
|
14 302 087
|
10 251 739
|
8 035 225
|
4 336 094
|
2 576 691
|
455 916
|
1 283 145
|
992 237
|
778 730
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
602 752
|
—
|
| Datorii |
17 357 582
|
28 960 493
|
19 278 084
|
7 590 009
|
7 480 744
|
15 735 346
|
1 910 148
|
3 213 111
|
1 059 902
|
1 077 966
|
3 279 471
|
1 636 767
|
2 606 887
|
3 617 810
|
1 695 552
|
2 722 224
|
3 087 525
|
| Venituri în avans |
8 070 668
|
8 760 241
|
8 807 779
|
5 792 290
|
8 332 631
|
9 313 991
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1 000
|
1 500
|
| Provizioane |
491 393
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
134 444 297
|
103 806 546
|
98 140 289
|
65 665 770
|
40 235 362
|
27 248 554
|
27 339 314
|
25 751 758
|
24 955 646
|
21 329 521
|
18 159 311
|
11 975 078
|
8 535 354
|
6 807 092
|
7 379 165
|
5 502 600
|
8 157 372
|
| Capital subscris vărsat |
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
17 500
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
157 030 490
|
119 471 851
|
145 244 458
|
106 910 537
|
68 122 545
|
27 430 541
|
20 832 900
|
20 257 199
|
18 330 749
|
22 340 120
|
21 151 736
|
12 130 648
|
10 045 069
|
7 326 772
|
8 816 552
|
6 341 534
|
6 124 077
|
| Venituri totale |
161 457 481
|
136 235 858
|
151 006 792
|
114 974 394
|
73 711 792
|
29 306 149
|
22 128 286
|
20 367 722
|
19 654 545
|
22 553 858
|
21 210 621
|
12 214 053
|
10 065 586
|
7 351 408
|
8 973 042
|
6 402 670
|
6 180 654
|
| Cheltuieli totale |
119 176 686
|
115 746 307
|
99 477 178
|
78 424 449
|
60 134 335
|
27 824 545
|
18 866 068
|
17 407 233
|
13 231 983
|
15 883 314
|
13 825 780
|
8 102 525
|
8 506 393
|
7 923 480
|
6 752 646
|
9 011 770
|
4 733 714
|
| Rezultat brut |
+42 280 795
|
+20 489 551
|
+51 529 614
|
+36 549 945
|
+13 577 457
|
+1 481 604
|
+3 262 218
|
+2 960 489
|
+6 422 562
|
+6 670 544
|
+7 384 841
|
+4 111 528
|
+1 559 193
|
−572 072
|
+2 220 396
|
−2 609 100
|
+1 446 940
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+36 237 751
|
+17 666 257
|
+44 474 519
|
+32 430 409
|
+13 052 409
|
+1 409 356
|
+3 087 556
|
+2 796 111
|
+6 126 125
|
+5 670 210
|
+6 184 233
|
+3 439 724
|
+1 388 291
|
−572 072
|
+1 876 564
|
−2 654 772
|
+1 212 401
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
208
|
209
|
182
|
152
|
86
|
126
|
118
|
106
|
96
|
82
|
73
|
77
|
81
|
72
|
75
|
76
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMPLEX DELTA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 157 030 490 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 36 237 751 lei.
-
Este COMPLEX DELTA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, COMPLEX DELTA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are COMPLEX DELTA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4291 - Construcţii hidrotehnice.
-
Când a fost înființată COMPLEX DELTA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 aprilie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMPLEX DELTA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMPLEX DELTA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.