CUI 23616353
TORESCONS SRL
TORESCONS SRL este o firmă din Orş. Târgu Cărbuneşti, județul Gorj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2021 și aplică TVA la încasare. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2024) și o pierdere netă de 1 mii lei.
Date de identificare
CUI
23616353
Nr. înregistrare
J18/339/2008
EUID
ROONRC.J18/339/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Gorj
Localitate
Orş. Târgu Cărbuneşti
Adresă
STR. MITROPOLIT NESTOR VORNICESCU, NR.5
Data înregistrării
31-03-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.03.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 31-08-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar provizoriu
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−1 014
Capitaluri proprii
58 675
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 250
|
6 250
|
7 464
|
464
|
464
|
464
|
464
|
464
|
464
|
464
|
464
|
464
|
464
|
464
|
2 046
|
2 074
|
2 074
|
| Active circulante |
792 419
|
632 843
|
590 781
|
365 735
|
236 718
|
22 425
|
22 425
|
21 581
|
21 581
|
21 581
|
21 581
|
21 581
|
21 581
|
23 181
|
38 161
|
23 189
|
24 444
|
| Stocuri |
—
|
—
|
1 318
|
1 278
|
1 276
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
609 454
|
630 154
|
550 976
|
117 826
|
2 247
|
21 458
|
21 458
|
21 458
|
21 458
|
21 458
|
21 458
|
21 458
|
21 458
|
23 058
|
26 558
|
22 807
|
24 007
|
| Casa și conturi la bănci |
182 965
|
2 689
|
38 487
|
246 631
|
233 195
|
967
|
967
|
123
|
123
|
123
|
123
|
123
|
123
|
123
|
11 603
|
382
|
437
|
| Datorii |
739 994
|
579 404
|
510 163
|
201 535
|
62 149
|
22 001
|
22 001
|
21 113
|
21 113
|
21 113
|
21 113
|
21 113
|
21 113
|
22 713
|
38 096
|
49 720
|
43 565
|
| Capitaluri proprii |
58 675
|
59 689
|
88 082
|
164 664
|
175 033
|
888
|
888
|
932
|
932
|
932
|
932
|
932
|
932
|
932
|
2 111
|
−24 457
|
−17 047
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
|
164 146
|
1 211 253
|
743 852
|
225 124
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
56 449
|
24 144
|
7 563
|
| Venituri totale |
1 190
|
164 147
|
1 211 253
|
743 852
|
225 124
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
403
|
56 475
|
24 144
|
7 563
|
| Cheltuieli totale |
2 204
|
190 897
|
1 111 723
|
596 784
|
48 503
|
—
|
44
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
1 582
|
28 213
|
29 256
|
22 691
|
| Rezultat brut |
−1 014
|
−26 750
|
+99 530
|
+147 068
|
+176 621
|
0
|
−44
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−1 179
|
+28 262
|
−5 112
|
−15 128
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−1 014
|
−28 392
|
+87 418
|
+139 630
|
+174 145
|
0
|
−44
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−1 179
|
+26 568
|
−7 410
|
−17 995
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
0
|
10
|
7
|
2
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TORESCONS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 014 lei.
-
Este TORESCONS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TORESCONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 august 2021.
-
Ce cod CAEN principal are TORESCONS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată TORESCONS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TORESCONS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TORESCONS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.